Skocz do zawartości

Zablokowane Mój pierwszy skrypt w Bashu


Bagno

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede się rozpisywał, to jest mój pierwszy skrypt w bashu (omijając hello world)

 

#!/bin/bash

ZAKONCZENIE="a";            

function WYBIERANIE
{
case $ZAKONCZENIE in
1) echo "ŚCIEŻKA DO KATALOGU W KTÓRYM JESTEŚ : $(pwd)";;
2) echo "URUCHOMIONE PROCESY";
ps -e;;
3) echo "OTO LISTA PLIKÓW W TYM KATALOGU";
ls;;
esac;

}

function MENU 
{
until [ $ZAKONCZENIE = 4 ];do
echo "HITNIJ ENTER ABY KONTYNUOWAĆ";
read;
clear;
echo $ZAKONCZENIE;
echo "          PRZYBORNIK BY BAGNO                      ";
echo;
echo "1 - ŚCIEŻKA DO KATALOGU W KTÓRYM JESTEŚ.";
echo "2 - URUCHOMIONE PROCESY.";
echo "3 - PLIKI W FOLDERZE.";
echo "4 - ZAKOŃCZ PRACĘ Z PRZYBORNIKIEM.";
read ZAKONCZENIE;
WYBIERANIE;
done;
}

MENU;

 

Wiem jest do bani :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konsoli albo w wersji okienkowej: użytkownik podaje wspólrzędne punktu A (x, y) oraz wzór funkcji liniowej - prostej p (y = ax + b ); program ma obliczyć wspólrzędne punktu A', który leży na prostej p, a za razem jest w pozycji możliwie najbliższej punktowi A. Powodzenia =f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej bongo mogę się ciebie coś spytać? Po co zakładasz bzdurne tematy typu "moje pierwsze coś"... czy też "zrobiłem to i to na tym i na tym! Yes! Udało mi się..." to jest zupełnie nam nie potrzebne... Podniecasz się tym jak nie wiem czym to jest moja opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie obrażam ludzi nawet tych co zadają głupie pytania które wydają mi się proste...

Ale przypadek Bagno jak najbardziej potwierdza powiedzenie: "są ludzie i parapety na tym świecie"

 

Weźmy na przykład:

W pierwszym poście piszesz ze napisałeś swój pierwszy skrypt w tym języku a w następnym że już go znasz... Na moje napisanie prostego skryptu mając zapewne otwarte różne przykłady lub z pamięci czytając o tym chwile wcześniej nie jest do końca znajomością jego...

 

HTML,PHP,C++,CSS,BASH,BATCH (WSADOWE PLIKI DOS), MYSQL

To tyle, no trzeba było się nauczyć biggrin.gifp

Ja cie pierdziu... może pomyśl nad zostaniem programistą w Microsofcie albo stwórz swój własny system... albo mam lepszy pomysł ! Czas się obudzić...

 

Widać masz wielkie ambicje nikt Ci nie broni spełniać marzeń ale twoje chwalenie się jest trochę dziecinne.. nie wiem nie znam się bo ja tam bawię się tylko w GM htmla znam podstawy a w php robie z poradnikiem z przykładami w reku... ;] ale chyba żeby znać to wszystko co wymieniłeś trzeba lat może się myle nie wiem... ale to że przeczytasz w internecie jak coś zrobić czy stworzyć bazę w MYSQL i skrypty napisać w internecie to nie znaczy ze go znasz...

 

Ale może się mylę ! bardzo byśmy się ucieszyli gdyby taki skarb i geniusz został z nami na forum za pewne wiele razy pomożesz nam swoją radą(byle nie przeczytaną na innej stronie) i mądrością w każdej dziedzinie programowania !

 

Eh nienawidzę takich ludzi... Sorki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornalas, już napisałem własny os, Lama 1 oparty na własny kernel (To nie linux)

 

Poszukaj w moim up

EDIT:

Ja nie przeczytałem czegoś tam, fakt tego trzeba się latami uczyć, a ilę ja się uczę? Ponad 4 lata!

Jak wyżej nie czytałem jak się robi bazę w MySQL, tylko przeczytałem całą książke o kursie php, przeczytałem całą książkę o C++, przeczytałem cały kurs OS programmingu, przeczytałem cały kurs basha, css, no a html i batch są banalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...