Skocz do zawartości

Ms Access


en_6280

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie bazy danych Ms Access, jeżeli z tym tematem nietrafiłem do odpowiedniego działu z góry przepraszam.

Utworzyłem baze danych z tabela zawierającą pole (typ tekstowy) i teraz chce żeby dane wprowadzone do tego pola przez formularz pojawiły się w tabeli drukowane, czyli ,np. MIREK (bezwzgledu czy jest wcisniety caps lock)oraz aby były w kolorze czerwonym.

Próbowałem to zrobic metodą prób i błędów ale niestety się nieudało.

Proszę o jak najszybszą pomoc,

najlepiej gdyby odpowiedz była dostosowana pod Ms Access 2000 lub 97 ale inne też mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech powie wpierw co dokładnie chciałby zdziałać, albo czy w ogóle chce zrobić to w Excelu... Bo prawdę mówiąc sam też mało się znam na Accessie xD Znaczy się dawno już z niego nie korzystałem i mógłbym coś palnąć, lepiej żeby na bieżąco podawał co chce zrobić, lepiej opisał bazę danych i funkcje i ogólnie tabelę, albo lepiej żeby zapodał źródło =p Zresztą nie mam pod ręką Accessa 2000 ani 97, tylko 2003 i 2007 xD Wiem, że to mała nic, ale w rzeczywistości te wersje różnią się od siebie wieloma istotnymi szczegółami... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chce to zrobic w Ms Access. Po drugie wiem na 100% że jest to możliwe i do zrobienia w Ms Access, tylko niewiem jak :unsure:

Gdy wpiszemy coś w ten formularz (poniżej),np w pole imiewpiszemy Stefan

Link do zdjecia: http://www.gmclan.org/up1618.html formularz.jpg

to ma sie pojawic jako pole w nowym rekordzie w tabeli, w nazwie pola imie(no własciwie to pod jak na rysunku ponizej) , w którym będzie napisane imie, to co wpisywalismy własnie w ten formularz powyżej, tylko że ma być Literami drukowanymi i kolor miec czerwony (w tej tabeli) i to ma być automatycznie.

http://www.gmclan.org/up1618.html tabela.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, na formularz rekordów to nie zrobisz dynamicznej funkcji xD Muisz to zrobić tak, żeby napis edytowało już kiedy go wydrukuje, czyli dać właściwość dla kolumny "imie", żeby tam pojawiały się wielkie litery na czerwono. Kolor czcionki to wystarczy w ustawieniach albo w funkcji zmienić, na duże litery była też jakaś funkcja, ale teraz sobie raczej nie przypomnę... ;/

 

Heh, może Ci pomogłem :P Jakby co to jutro Ci podam tą funkcję, lecz niestety teraz muszę już jako tako spadać =p Pozdr* ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem że zmienia małe litery na duze a duze zostawia dużymi i z kolorkiem... :D

dla pola Imie w pole format (widok projekt) dałem: >&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&[Niebieski]

> -następne znaki po tym znaku beda zmienione na duże

& -zastępuje dowolny znak

[kolor] -wyswietla dane przed w danym kolorze. Uwaga jeżeli masz polską wersje musisz pisać nazwy kolorów po polsku jezeli angielską to po angielski itd.

Ja sie na tym złapałem................................... I straciłem tak cały dzień.

Serdecznie dziękuje za pomoc troszke mnie naprowadziła.

ps. Potrzebuje to na infe żeby mieć 6 :D

a więc.... Żegnaj Technikum Witaj Liceum :D Jeszcze raz Wielkie dzx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...