Skocz do zawartości

Język


Vestor

Rekomendowane odpowiedzi

C++ + DirectX, choć jeśli jeśli nie kumasz podstaw, weź się za coś bardziej prostego, np. Pascal i tryb 13h, jak tam wszystko zrozumiesz to wróć do C++.

 

Równie dobrze możesz zacząć, od programowania witryn internetowych. Jeśli chodzi o sieć, to musiałbyś nauczyć się języków skryptowych, taki jak np. PHP, Python czy Perl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C++.. Może być trudny na początku, ale ma oggrooomne możliwości. Możesz w nim napisać dosłownie wszystko, nawet system operacyjny (ale to wymaga oczywiście wiedzy i doświadczenia). Jedna z lepszych książek na początek to "Symfonia C++ Standard" Jerzego Grębosza. Jeżeli nie masz zamiaru kupować książki możesz poczytać darmową o nazwie: "Od zera do gier kodera". Poszukaj na stronie www.gamedev.pl

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć najpierw od Pascala, a potem przejść na C++.

Powaliło cię :P ? Przejście z Pascala na C++ jest dosyć trudne, ze względu na totalnie odmienną składnię. Jak się uczyć, to od początku C++ do końca i tyle. Wierz mi, znam Pascala i jakoś od dwóch lat próbuję przejść na C++ - na marne, nic nie mogę pojąć, kod jest dla mnie nieczytelny. Jak komuś coś doradzasz, to lepiej według własnej opinii, sprawdzonej na samym sobie, a nie fałszywym, obiegowym opiniom.

 

Vestor - jeżeli gry i programy, praca, to zainteresuj się albo C++ + WinAPI + czysty DirectX, albo C# + XNA Framework. Osobiście polecam to drugie. Nie wiem jak się sytuacja ma w obecnej chwili, ale C# jest bardzo przyszłościowym językiem, jak cała technologia .NET. Multiplatformowość to największa zaleta C# - gra będzie wykorzystywać wszystko co może jakiegokolwiek procesora, a nie tylko jednego konkretnego, np. z architektury x86. Na dodatek, dzięki XNA możesz pisać gry na konsolę Xbox, która jest coraz popularniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grębosz z miękką okładką kosztuje 60zl. ^^ Mam ją od 2dni. Ja proponuje zacząć od "od zera do gier kodera" a dopiero potem zakupić tę książkę. A c++ wcale nie jest taki trudny, wystarczy być zdeterminowanym :twisted: i cierpliwym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam np. domene www.kurek.za.pl żeby nazwa tej domeny zmieniła się np. www.kurek.xt.pl

 

I ogulnie bardzo dzziękuję

ehhh to nie są domeny to po pierwsze, a gdzie mają kierować ustawiasz albo w panelu na stronie z tymi aliasami (za.pl,xt.pl)albo przy rejestracji aliasu. Aliasów nie kieruje się na kolejny alias ponieważ zsumuje to reklamy z obu, kieruje się on na serwer gdzie masz postawioną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...