Skocz do zawartości

Czy opłaca się to kupić?


Will

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja gdybym miał coś kupić, to po Symfonii kupiłbym Thinking in C++. swego czasu miałem w formie ebooka i powiem, że książka jest naprawdę dobra tongue2.gif

 

No tak ale to sa raczej znowu postaway, takie jak w symfonii, a chcialbym właśnie programowac gierki, ale na razie i tak musze poszukać czegoś o Win.API. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to sa raczej znowu postaway, takie jak w symfonii, a chcialbym właśnie programowac gierki, ale na razie i tak musze poszukać czegoś o Win.API. :lol: :lol:

 

Im więcej przeczytasz książek o podstawach C++ to lepiej je zrozumiesz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to tak, ale do zrobienia tego potrzeba takich funkcji, że nauka całego WinAPI jest zbędna. Poza tym, pisanie pod czystym DX czy OpenGL to strata czasu, lepiej pisać w gotowych silnikach typu Irrlicht, Ogre czy tam inne, a do nich nie trzeba już ani trochę WinAPI znać.

 

btw. Zawsze myślałem, że DX czy OpenGL można wywołać z konsoli żeby renderowało na ekranie. Ale widać myliłem się, bo sobie popatrzyłem na kursy DX do Pascala i tam tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie trzeba umieć majce żeby nie mieć żadnych problemów z C++?

 

(a tak pytanie z innej beczki ostatnio na kompie nie mogę włączyć gry mojemu bratu wyskakuje błąd

C:\DOCUME~1\Will\USTAWI~1\Temp\WER1D.tmp.dir00\appcompat.txt [ma 8 lat i beczy mi od wczoraj -.-]

Czym to może być spowodowane?) <Sorry za napisanie tutaj tego pytania ale jakoś nie znam forum gdzie mógłbym zadać to pytanie i gdzie są tacy Geniusze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z nowszych natywnych pod windowsa to jeszcze WinForms i WPF. Obydwa wbudowane w Vistę, a w XP to chyba tylko poprzez .net 2.0 dla WinForms / 3.0 dla WPF. Poza tym każdy silnik 3D czy inny framework multimedialny pośrednio robi to za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też program borland builder c++. Kumpel mi mówił że fajny, ale ja mu tam nie wierze wole się was zapytać :] A jak nie on to wezmę ten Code::blocks wydaje się przyjazny i prosty w obsłudze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...