Skocz do zawartości

Zablokowane Linux - problem.


Khornel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem bardzo początkujący co do linuxów. Zainstalowałem dystrybucję Red Hat 8.0 [tryb graficzny].

Chodzi wspaniale. Chcę zainstalować firefoxa i kadu (klient gg). Sciągam i rozpakowywuje. Chcę to jakoś zainstalować ale nie wiem jak. Jest tam kilka folderów i kilkanaście plików! Co z tym zrobić?

 

Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kadu: http://www.kadu.net/w/Pobierz:FedoraCore_RedHat. zrób tak samo z firefoxem, a to co ściągnąłeś wywal :P

 

a potem zacznij czytać jakieś tutoriale, artykuły które pozwolą ci poznać w podstawach obsługę linuksa. na początek polecam strony newbie.linux.pl, no i oczywiście linux.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Khornel:

Jak ściągnąłeś Firefoksa, to zapewne wystarczy odpalić go z tego folderu wpisując ./mozilla albo ./firefox , nie pamiętam, a jak ściągnąłeś źródła kadu to

./configure
make
make install

i odpalasz wpisując Kadu. Jak ściągnąłeś plik RPM to wpisz

rpm -ivh kadu*.rpm

Oczywiście musisz być zalogowany na roota (np. za pomocą komendy su).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus: A co sądzisz o Slackware ? Czy ta dystrybucja jest jeszcze bardzo dobra jak kiedyś ?
Nie wiem i nie interesuje mnie ta dystrybucja, tak samo zresztą jak wszystkie inne, od momentu jak w zeszłe wakacje poznałem FreeBSD. Ale to głównie serwery, bo na desktop preferuję tylko Windows'a. Właśnie piszę kolejną aplikację kumplowi w .NET, która potem będzie chulać pod Mono na linuksie, tak więc kłopotów z kolizją środowisk nie mam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i nie interesuje mnie ta dystrybucja, tak samo zresztą jak wszystkie inne, od momentu jak w zeszłe wakacje poznałem FreeBSD. Ale to głównie serwery, bo na desktop preferuję tylko Windows'a. Właśnie piszę kolejną aplikację kumplowi w .NET, która potem będzie chulać pod Mono na linuksie, tak więc kłopotów z kolizją środowisk nie mam. :)

 

Ja od niedawna zacząłem się interesować FreeBSD, zamierzam go przetestować jako serwer. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...