Skocz do zawartości

Problem z wysiadaniem z samochodu.


baca

Rekomendowane odpowiedzi

Robie sobie gierkie stworzyłem bochatera, samochody i można do nich wsiąść ale pojawił się problem jak wsiąde to wszystko jest ok moge jeżdzić, ale jak chce wyjść to zaczyna się problem musze kilka krotnie nacisnąć klawisz (enter), żeby wyjść. wziełem to z przykładu gta-exemple.

 

drugi muj problem to jak już wsiąde do jednego samochodu to steruję wszystkimi samochodami tego samego obiektu, jak mam zrobić, żeby sterować tylko tym do kturego wsiąde.

 

trzeci muj problem to: mom system vista i nie mogę odpalić niekturych przykładów (w XP mogłem)i gotowych gier , mam GM7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zara sprawdze tamto (byłem też pomysłodawcą trego przykładu ;p), może masz coś źle ustawione - sprawdź też czy masz dobrze przeskoczkę dwustronną...

 

2) Użyj operatora funckcji self przed zmiennymi kierującymi samochodem, kiedy do niego wsiadasz.

 

3) Może próbujesz odpalić plik *.gm6 ?? xD Bo GM 7 obsługuje tylko *gmk... Też mam Vistę i GM 7 i aktualnie pracuję nad jakimś konwerterem, który by odpalał *.gm6 na GM 7 i Viście ;P Czasem korzystam ze starego szmelcowatego XP jak chcę coś odpalić... Może nawet częściej, bo akutalnie pracuję na GM 6.1.3 xP

 

btw. po co zakładaleś dwa tematy ?? mogłeś napisać w tamtym też... ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłeś pomysłodawcą to czemu dałeś w dowloand zagranicznej strony i dlaczego opisałeś po angielsku???

gdzie mam dać ten self

 

//UP

 

// If the player is in the car and the speed is lower then max speed (4),
// increase the speed with 0.15
if global.car=true
{


    if (speed < 8)
    {
    speed += 0.15;
    zspeed = 1;
    }
    
// Makes sure the car doesn't move faster then it's top speed
if speed>8
{
speed=8
}
// Create take-off skids if speed is low enough
if speed<1
{
instance_create(x,y,slady_opon)
}
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...