Skocz do zawartości

Problem z 39dll


rryk

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem z 39dll jak już pewnie wiecie robie platformówke pod neta nie bedzie ona tak idealna jak mario brawl online autorstwa pabla ale i tak nie mam co robić a więc mam problem jak mam zrobić aby np zmiana animacji rejestrował nie tylko client w którym zachodzi ta akcja ale także druga strona (czyli np ja se ide w prawo i u mnie się zmienia animacja zaś u kolegi nie i na odwrót jest identycznie) może ktoś wie jak to zrobić prosze tłumaczyć jak dla wielkiego nooba bo samo zaczynam z 39dll bo tak latam od u-mplay do 39dll i sie zastanawiam gdzie mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam zrobić aby np zmiana animacji rejestrował nie tylko client w którym zachodzi ta akcja ale także druga strona (czyli np ja se ide w prawo i u mnie się zmienia animacja zaś u kolegi nie i na odwrót jest identycznie)

 

Po prostu prześlij coś, co będzie oznaczało kierunek, np. wartość 0 to lewo, a 1 to prawo. A wydajniej dla sieci będzie jak klient będzie rejestrował poprzednie położenie gracza i zmieniało sprite'a w zależności jak się ustawił względem poprzedniej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na odwrót to mój wniósł twój nie powiedziałem że a ty co powiedziałeś tylko

nie znasz się na zmiennych nie zajmuj się 39dll proste...

i jak to miałoby mi pomóc??

I ja nie powiedziałem że nie pojmuję tylko że za bardzo nie znam się na zmiennych i nie wiem jak je wysyłać do serwa a to różnica bo tego to 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rryk, ty też możesz dostać warna, za kontynuowanie kłótni. Myślę że za szybko podchodzisz do 39dll, mało pewnie jeszcze umiesz i dlatego masz takie problemy. Nie mówię że ja wymiatam, ale nie pcham się tam gdzie narazie nie powinienem. Jednak nikt nie może Ci zabronić zadawać takie pytania, więc może w końcu się doczekasz odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...