Skocz do zawartości

zakryty teren


baca

Rekomendowane odpowiedzi

Lal, Tymon, przyznam, że twój przykład na mgłę troszkę saczy, bo się nie sprawdza w wielu sytuacjach z tym twoim surface'em :P Najlepiej to dać na zwykłego blenda i już, bo z surface to nigdy tutaj nie wiadomo, gdzie się ta kula pojawi, bo się miesza z innymi drawami w roomie xP =] I wychodzi nie tam gdzie trzeba xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, trochę to pogmatwane. I taka pixeloza :3 Lepiej już tam było. Ale i tak tam nadal jest ten błąd z rysowaniem pola widzenia. Skopiuj sobie tamten skrypt, wrzuć do jakiegoś innego przykładu, ustaw wszystkie zmienne i to co trzeba i sprawdź. Mi to jakoś nie chodzi :P Kulka pojawia się w prawym lewym rogu ekranu i przesuwa się wraz z graczem, tyle że on jest na środku, a szybkość kuli jest taka, żeby dokładnie kiedy gracz się zetkniez rogiem ekranu, ona też się tam znalazła.

 

Rozumie ? Chodzi o to, że gracz na viewie[0] jest na środku ekranu. Kula też jest na viewie[0], ale jest w prawym lewym rogu viewa. załóżmy, że odległość gracza od górnej krawędzi wynosi 200, a kuli 100. Gdy gracz przesuwa się o dwa y w górę, kula przesuwa się jeden y w górę, póki nie spotkają się na zerowej pozycji osi y - górnej krawędzi ekranu. Dopiero wtedy gracz stoi dokładnie w środku kuli. Idealna proporcjonalność. Szkoda tylko, że nie o to tu chodzi. Tak wygląda ten błąd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mgła to jest to co ja chciałem, ale przezto narodził się nowy problem moja gra się mocno tnie, z 30 FPS jest ok. 6-9 przy mapie 2000x2000

i to jest tylko mapa testowa chcew ja większe robić mapy ale podejrzewam że się wcale nie włączy gra na normalnej wielkości mapy ta mapa to dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...