Skocz do zawartości

Sokoban


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! :D

Robię gre SOKOBAN i chce zeby jak wszystkie skrzynki byly w miejscu gdzie się kladzie skrzynki i przechodze do nastepnego poziomu !

Szukałem ale nie znalazłem :boxed:

POMOCY :helpsmilie:

 

Z góry dzięki :thumbsup:

 

Sorry ale pisz jakos tak po polsku bo szczerze mowiac nie wiem o co ci chodzi :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

 

Użyj funkchi instance_number która sprawdza ilość danych instance'ów w roomie i daj if instance_number(skrzynia) >= <ilość skrzyń> { room_goto_next. I daj to w kolizji z tym obiektem - polem na którym mają się znaleźć skrzynie.

 

I tyle xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyście pomocni <_< Normalnie niech was piorun trzaśnie :P

 

Masz tu zrobiony na szybko przykład sokobana:

http://www.gooman.ovh.org/downloads/przyklady/Sokoban.gm6

Niestety nie mam siły go opisywać więc będziesz musiał wykombinować co i jak samemu bo ja jestem po nocce w pracy ;) Powodzenia

 

PS. Jeśli chcesz żeby zamiast konieczności wejścia w zmieniający kolory portal automatycznie przeskakiwało do następnej planszy to wystarczy w stepie jakiegoś obiektu wpisać:

if instance_number(object3)=0 room_goto_next()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: to ja to właśnie takie coś zapodałem mu... ;f

 

@Marmot: Uojt, to to się teraz sokoban nazywa ? :D Ja to grałem w inne wersje o innych nazwach... A przeróbek takich gier jest nieskończenie wiele (włącznie z Windowsowskimi® przepychaniem sera przez myszkę i pchaniem klocków przez czołg :P) - a nawet wersja na komórkę z pingwinem i bryłami ludu, na jakieś małe gierki elektorniczne z pacmanami i małymi kulkami oraz ludzikem i kwadratami, a nawet z pajonkiem i jabkiem :D No i powiedzcie: jak tu rozróżnić te wszystkie nazwy i powiedzieć co to jest jakiś Sokoban ?? No ? xP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za off top ale jest już taka gra..mam ją na komórce..o tkiej samej nazwie tyle ze piłką się klocki przesuwa

Naprawdę szybko skapowałeś...

EDIT: @miki77 nie chce nabijać postów ale on mówił o innych nazwach a ja mówie ze jest taka gra o takiej samej nazwie :]

No chyba większość ludzi na tym forum słyszała o Sokobanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyro ... a sprawdzałeś swój kod ? Bo w wersji jaką ty mu zapodałeś wyglądałoby to tak że... po jednej kolizji z obiektem na którym trza postawić skrzynke przenosiło by do następnedo rooma, a nie po postawieniu wszystkich :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...