Skocz do zawartości

WoW z filmem


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest błąd programu do odtwarzania filmów ale Windowsowskiego painta i braków w kodzie rejetru kompatybilności, as i sif', co jednak obraca się we właściwą stronę i nie powoduje większych problemów a nawet jest przyjazne dla środowiska...

 

(Błąd i Wondows® ? Qrcze, przecież te rzeczy się nie łączą ! Tfu, chyba przejęzyczyłem się :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w notatniku :F

 

Albo najlepiej: na pulpicie :D Wklejasz jako wycinek, odpalasz, i ci na pulpie odtwarza film xD Jak ktoś się tym interesuje to wie jak np. zrobić interaktywny zdalny pulpit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ehh... Bo to nie jest żaden błąd. Windows korzysta z dwóch warstw graficznych, jedna (A) jest dla wszystkiego - okien i ich treści, druga (B ) do multimedialnego obrazu - w tym filmów. Dlatego jest takie rozdzielenie, bo chyba chodzi o sprzętową kompresję filmów, ale nie jestem pewien i mogę pleść głupoty.

 

Warstwa B jest renderowana "pod" warstwą A i żeby widzieć film, w warstwie A musi być "dziura" - piksele z kanałem alpha o wartości 0 czy jak to tam zrobili. no i systemowym print screen'em kopiuje się stan warstwy A włącznie z kanałem alpha wszystkich pikseli warstwy nie resetując ich wartości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Bo to nie jest żaden błąd. Windows korzysta z dwóch warstw graficznych, jedna (A) jest dla wszystkiego - okien i ich treści, druga (B ) do multimedialnego obrazu - w tym filmów. Dlatego jest takie rozdzielenie, bo chyba chodzi o sprzętową kompresję filmów, ale nie jestem pewien i mogę pleść głupoty.

 

Warstwa B jest renderowana "pod" warstwą A i żeby widzieć film, w warstwie A musi być "dziura" - piksele z kanałem alpha o wartości 0 czy jak to tam zrobili. no i systemowym print screen'em kopiuje się stan warstwy A włącznie z kanałem alpha wszystkich pikseli warstwy nie resetując ich wartości.

Też tak myślałem, ale nie wiedziałem o warstwach. A kanał alpha nie może być 0, bo tam jest trochę jaśniejszy odcień.

 

PS. W linuxie też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, żeby okno z filmem było dokładnie pod oknem aktywnego Painta... Aha i jeszcze jedno: to działa tylko z MS Paintem a nie z Paintem 5.x :P Tam jest trochę różnica w kodzie (nie to, że MS Paint powinien być lepszy i nie mieć tego 'błędu' (chociaż ma :D), ale Painty 5.x są tak słabe, że z tej słabości nie mają tej 'funkcji' xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...