Skocz do zawartości

Który język programowania


micryb93

Języki programowania  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który język programowania jest lepszy?

    • C++
      32
    • Delphi
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Oo, tylko ja tu jestem...?? ;p Napisałeś ten temat w dziale o "C" więc chyba miałeś powody xD Jeśli jesteś początkujący to radziłbym ci podstawy poznać na Delphi, ale później raczej nic większego na tym nie zdziałasz, bo to raczej tylko dla begginierów :P Także jak już chcesz iść w prawdziwe programowanie, to radzę ci od razu zacząć się uczyć C++, bo w Delphi po jakimś czasie zdecydujesz, że jest za proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Zależy do czego. Jeżeli jako środowisko RAD do tworzenia aplikacji to Delphi, a do całej reszty to C++. Ostatnio jednak Delphi stracił swoją pozycję w RAD na rzecz C#. No i ogólnie Delphi takie jakieś nieprzyszłościowe. Wybieram C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy chcesz byc zawodowym programista czy robic to dla przyjemnosci :P

zawsze myslalem ze delphi jest latwiejszy od c++ ;)

jak chcesz zawodowo robic gry to lepiej ucz sie c++ ale jak dochodzisz do aplikacji okienkowych to musisz zapamietac troszke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od celów w jakich chcesz wykorzystać język i który lepiej rozumiesz.

Zdecydowanie C++. On potrafi więcej niż Delphi i większość kompilatorów C++ jest darmowych, a nawet open source.

Delphi też ma darmowe kompilatory i nawet open source! Free Pascal, GNU Pascal... Do tego jeszcze IDE darmowe - Lazarus, Kylix, Delphi Personal, Turbo Delphi... Co do potrafienia więcej - powiedz mi, co masz na myśli (ale niech nikt inny nie pisze, tylko Kryniak, chcę widzieć jak potrafi poprzeć swoje słowa).

ale jak dochodzisz do aplikacji okienkowych to musisz zapamietac troszke

Nie słyszałeś o takich rzeczach jak C++ Builder, QT Designer, Glade?

C++ is easy!

No to napisz mi w C++ program do wypisywania 100 losowych liczb, maciusiowo :) . (nikt inny, sprawdzam wasze słowa :) )

 

Chciałbym też dodać, że nie można mówić, czy któryś język programowania jest lepszy, a inny gorszy. To jest kwestia gustu, potrzeb bądź przejrzystości dla programisty. Ja na przykład wolę Pascala, bo jest nadal rozwijany, a jest dla mnie wielokrotnie czytelniejszy od C++. Jeżeli miałbym wybierać ze względu na poziom zaawansowania i przydatność, to wybrałbym C++, bądź C#, ale nie mogę się przemóc do tej składni. Dlatego też, nie będę oddawał głosu, ale jeżeli by było "który język programowania wolisz", wybrałbym Pascala (czy tam Delphi, wszystko jedno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    int i;
    for(i=0;i<100;i++)
    {
                      cout << rand() << endl;
    }
    system("PAUSE");
    return 0;
}

Masz wyręczyłem cię, heh wkońcu w C++ dowiedziałem się o co chodzi z pętlą for.

Możesz zastowsować i to:

#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
    int i;
    while(i<100)
    {
                      cout << rand() << endl;
                      i++;
    }
    system("PAUSE");
    return 0;
}

Pozdro,

Iv!n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cek"++ . Chociaż w praktyce dopiero się przymierzam do jednego z nich (C--, Delfin :) ), to "ce" prezentuje się znacznie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cek"++ . Chociaż w praktyce dopiero się przymierzam do jednego z nich (C--, Delfin :) ), to "ce" prezentuje się znacznie ciekawiej.

Lol, po co się uczyć C-- ? To już lepiej samego C. C-- nie jest już prawie używany, nawet do pisania sterowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHHAHA, strzeliłem "parodiotycznie" C--, a tu mi dowalasz, że taki istnieje. Pier****sz :D Jakoś Ci nie wierzę, nie wiem czemu... :P

 

Muszę sprawdzić...jak ja mało wiem jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czegoś nowego dowiedzieć ;)

Powiem tyle, że leżąc teraz w łóżku dowiedziałem się więcej wartościowych rzeczy, niż w przeciągu całego roku szkolnego xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi też ma darmowe kompilatory i nawet open source! Free Pascal, GNU Pascal... Do tego jeszcze IDE darmowe - Lazarus, Kylix, Delphi Personal, Turbo Delphi... Co do potrafienia więcej - powiedz mi, co masz na myśli (ale niech nikt inny nie pisze, tylko Kryniak, chcę widzieć jak potrafi poprzeć swoje słowa).

O nie, czy mi wybaczysz mój okropny błąd? :( :( :( :(

Nie słyszałeś o takich rzeczach jak C++ Builder, QT Designer, Glade?

A WinAPI?

Ale z ciebie CIEĆ! Nie widzisz że to miał zrobić TYLKO ON a NIE KTOŚ INNY?? Naucz się czytać, chyba że się chciałeś pochwalić, bo inaczej tego nie umiem wytłumaczyć

Ej, ej spokojnie :)

#include <cstdlib>
#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
int i;
for(i=0;i<100;i++)
{
				  cout << rand() << endl;
}
system("PAUSE");
return 0;
}

Zapomniałeś o srand()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iv!n qrwa :P . To miałybyć dla nich zadania, żeby pokazali, że umieją potwierdzić swoje słowa, bo ja też mogę powiedzieć, że ośmiornica jest smaczniejsza od żaby, pomimo, że ani jednego, ani drugiego nie jadłem. Chciałem sprawdzić, czy Maciusiowo w ogóle tykał C++ i by umiał zrobić tak banalną rzecz jak wykorzystanie w praktyce pętli for. Zespułeś Ivinie :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...