Skocz do zawartości

Problemy ze skakaniem :/


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić aby:

1. Bohater przy skoku, kiedy jest w górze i dotyka ściany nie przyczepiał się do niej tylko aby spadł na dół [ ściana to ten sam obiekt co podłoże ]

2. Kiedy naciśnie sie spacje bohater skoczył, ale TYLKO RAZ a nie - tak jak to jest teraz [!] - kiedy jest w górze można nacisnąć spacje a on skacze wyżej :/

 

:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co do drugiego, to w tym klawiszu, który odpowiada za skok(np. spacja) na początku eventu musisz dać "If there is a collision at a position". Czyli może skakać, tylko jeśli dotyka podłoża. Ustawiasz w Y, chyba -4, albo więcej, zależy od ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak przy nacisnieciu spacji wpisz

if ! place_free(x,y+1)
{vspeed = -10}

 

Przy nacisnieciu klawisza w lewo wpisz

 

if place_free(x-4,y)
{x-=4}
else

{
sprite_index = spr_lewo
}

 

Przy nacisnieciu klawisza w prawo wpisz

 

if place_free(x+4,y)
{x+=4}
else

{
sprite_index = spr_prawo
}

 

przy kolizji z obiektem na ktorym stoi idt

 

move_contact_solid(270,4)
vspeed = 0

 

i w step daj

 

if place_free(x,y+1)
{gravity = 0.5}
else
{gravity = 0}

 

Pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja tak mam tylko że w klockach :D no i z tą różnicą że zamiast x-=4 no to mam hspeed=-4 [ tak na skrypty :D ]

 

A jeśli przerobie to na iksy to ANIMACJA RUCHU mi nie zadziała, bo dałem żeby bohater zmieniał sprita na animacje :) *I wtedy włącza mi sie tylko pierwsza klatka z animacji a reszta juz nieeee... :/

 

Ale co zrobić z tą kolizją ścianki żeby mi bohater nie przyczepiałsie do niej ?! :(

 

Aha, i pojawił mi sie nowy problem:

 

ruch w eventach to np. press <right>

i kiedy ide [jest normalnie] podskocze [spacja] dalej trzymając strzałkę w prawo to bohater mi sie zacina i już nici z animacji :/ a kiedy przestawie event na <right> to dzieje sie to samo co przy ustawieniu ruchu na iksy* :/

 

P.S: Tzn. skakanie jest bez zarzutu [raczej :D ] ale ruch po skoku jest zacięty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na zatajenie gry musze troche to poprzerabiac wiec zanim umieszcze to w uploadzie bede musial poswiecic troche czasu na "obróbkę spritów" :lol: Dzisiaj juz nie mam czasu ale jak go znajde to przerobie to i umieszcze w uploadzie oraz poinformuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...