Skocz do zawartości

[przykład] Gry wyścigowej od góry...


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiegoś przykłądu gry wyścigowej od góry. Z "mądrym" przeciwnikiem. Żeby na zakrętach była animacja że skręca itp.

Tylko dla nie zarejestrowanych!!

 

TY chcesz od nas odpowiedzi, a nawet sam niewiesz ile to sie w kółko ciągnie. Co dziennie ludzie zadają nam te same pytania i my mamy dosyć w kółko na nie odpowiadać :(

 

Użyj wyszukiwarki. Wszystkie chwyty dozwolone. Wyjdzie tobie szybciej i efektowniej.

Pokombinuj trochę. :)

 

Wpisz w Google Game Maker 6.1 Full szukaj i odrazu bez wchodzenia na tą strone co szukasz masz to co chcesz
Tak mi sie wydaje że warn poleci za to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakiegoś przykłądu gry wyścigowej od góry. Z "mądrym" przeciwnikiem. Żeby na zakrętach była animacja że skręca itp.

Tylko dla nie zarejestrowanych!! :huh:

 

P.S jazde autem też.

 

Stworzenie "mądrego" przeciwnika w grze wyścigowej na GML graniczy z cudem, gdyż musi on reagować nie tylko na zakręty, ale i na dynamicznie rozwijającą się sytuacje na torze (wyobraź sobie-ty+kręty tor+6 przeciwników-mnóstwo obliczeń i weź zrób tak, by nie było bugów :) )

 

Ja darmowym sposobem mam GM zajerestrowny

 

I co-cieszysz się??? :]

 

Wpisz w Google Game Maker 6.1 Full szukaj i odrazu bez wchodzenia na tą strone co szukasz masz to co chcesz

 

TOŻ TO NAMAWIANIE DO PIRACTWA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! prosze Was!! Dajcie jakiś przykład!!

TYlko z jednym graczem, oraz... eee... no może być jeden przeciwnik!!

Mam taki super pomysł na gre. Chodzi mi tylko o jazde autem i Animacje skręcania przeciwnika przy skręcaniu!! Mam super muze i pomysł na to wszystko!!

PLEASE :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dawalem przyklad fizyki jazdy... jedno juz masz. A reszte poszukaj !

 

Zreszta myslisz ze jak Tobie sie nie chce to inni maja za ciebie odwalic cala robote? Przez ten czas juz bys dawno wykombinowal co i jak zrobic. A to ze masz pomysl to nie ma tu nic do gadania. Ja tez mam takie pomysly na gry jednak wiem ze narazie nie ma sie co za to brac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No da się. Rysujesz samochodzik jeżdżący w prawo, potem robisz animację counterclockwise (w image editorze, poszukaj image animation w menusach). Ustawiasz na 72 klatki (bo 360 klatek - po jednym na każdy kąt to za dużo).

 

Potem w step image_index = direction / 5;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...