Skocz do zawartości

Opis jak zrobić patch'e


swiatcienia

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam program do robienia patch'ów.

Miałeś kiedyś problem bo gra zajmowała ci 50mb a zmieniało się tylko 2mb teraz to już nie problem wystarczy użyć patch maker'a.

Inny nie chcieli ściągać nowszych wersji gry bo zmiany były małe a gra zajmowała za dużo problem z głowy użyj Patch Maker'a.

Patch'e można robić do paru wersji gry naraz(na przykład z wersji v1.0 i v1.1 do v1.2).

 

 

DOWNLOAD

 

Opis instalacji

1.Zainstaluj "PMUS12r.exe"

2.Uaktualnij przez "PM-up13.exe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wszystko fajnie i pięknie ... ale nie rozumiem jak to ma się przydać. To jest patch maker click teamu i może się raczej przydać twórcom korzystającym z klików. Bo niby jak po ściągnięciu powiedzmy nowych grafik chcesz dodać do pliku wykonywalnego użycie ich ? Tak czy inaczej trzeba razem z grafikami lub innymi zasobami ściągnąć zupdate'owany plik wykonywalny przez co jak np patch powinien zawierać kilka obrazków po pare kilobajtów i tak będzie ważyć ponad 1 MB... A poza tym za pomocą dll'i można zrobić coś lepszego w GM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ... przyznam się ściągnąłem wcześniej program ale go nie sprawdzałem ... To co powiedziałeś na temat sprawdzania zmian pliku szczerze mnie zaskoczyło i postanowiłem to sprawdzić ... Zrobiłem dwa pliki wykonywalne ... jeden miał załączone 3 mp3 a drugi oprócz tych kolejne 3 mp3. Pierwszy plik wykonywalny ważył 4,53 MB, drugi zaś 7,83. Patch natomiast zajmował 7,75 MB ... Troche dziwne nie sądzisz ? Skoro program sprawdza zmiany w plikach to patch powinien zajmować jakieś ... 3-4 MB a zajmował prawie tyle samo co drugi plik ... Dla Ciebie to może się nazywać sprawdzanie zmian w plikach ... ja wole to nazywać poprostu dobrą kompresją.

 

PS. Mógłbym zrobić ... ale nie bawie się już od dłuższego czasu GM'em bo nie mam na to czasu a nieliczne przypadki kiedy się bawie GM wole sporzytkować na tworzenie swoich projektów niż na udowadnianie komuś że jestem taki mądry ...

 

DOWN: Tymon chciałbym ... ale czasu wolnego na tworzenie mam naprawde niewiele, ale może coś jeszcze uda mi się wyskrobać w wolnym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...