Skocz do zawartości

Zestaw pytań apropos rysowania


Marot

Rekomendowane odpowiedzi

W zakładce draw lub wpisując kod ręcznie możemy rysować różne rzeczy w różnych kolorach. A teraz pora na pytanie. W gierce samochodowej umieściłem fotoradar i gdy przejechałeś koło niego to pojawiała się czerwona linia od fotoradaru do samochodu, gierka zatrzymywała się na 2s i traciłeś trochę kasy za mandat.

 

A chodzi o to, że przy następnym okrążeniu radar był "nieczynny", gdyż linia cały czas była wyświetlona. Czy można narysować w tym samym miejscu linię przezroczystą, by ukazało się to co było pod spodem, czy jest jakaś funkcja co usuwa narysowane rzeczy.

 

Jakby była to możnaby robić takie menu, co się na środku ekranu pojawiają i znikają po kliknięciu anuluj bez zużywania niepotrzebnych kB na sprity w jednym kolorze. Różne wyskakujące okienka, albo linię łączącą ciebie z innym obiektem w ruchu.

 

Przydałoby się jakbyście coś wymyślili na ten problem. Bo jak sądzę, tylko moja niewiedza powoduje, że nie potrafię wykonać tego, co chcę, a nie możliwości programu. :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

 

Chodziło mi o cofanie narysowanych figur, np. linii czy prostokąta. A na co to była odpowiedź?? Gra się zatrzymywała zgodnie z planem i wszystko działało, tyle że nie potrafię potem linii narysowanej usunąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ustaw visible na false albo jesli ta linia jest tylko całym obiektem to object_deactivate albo po prostu ustaw żeby rysowało tylko sprite'a tej linii, a później ustaw sprite_index = 0 lub noone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...