Skocz do zawartości

Zablokowane Obrazy płyt


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to ty kodowałeś własne płyty to powinieneś móc je odczytać.

A jeśli (co jest bardziej prawdopodobne) ściągnąłeś sobie obraz jakiejś płyty z internetu, to popełniasz przestępstwo i nie masz co liczyć na pomoc na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale próbowałeś na siłę odtworzyć w Daemon, czyli, że dajesz "Wszystkie pliki" (czy jakoś tak) i wybierasz te pliki?

A jeśli (co jest bardziej prawdopodobne) ściągnąłeś sobie obraz jakiejś płyty z internetu, to popełniasz przestępstwo i nie masz co liczyć na pomoc na forach.

A jeśli ściągnął coś legalnego typu Linux, Freedos, to też popełnia przestępstwo? Za bardzo wyogólniasz sytuację. Tak samo, mogę powiedzieć, że każdy plik MP3 to odrazu nielegalny, podczas, gdy można np. kupić legalnie mptrójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znając życie i tak najbardziej prawdopodobne jest, że ściągnął obraz gry albo płyty z muzą - a to już nielegalne.

 

Uprzedzenia masz jakieś czy co? Prosi o pomoc a ty tu z przestępstwami wjeżdżasz, bo tylko piraci oraz elfy ściągają obrazy płyt w celu wypalenia ich albo zemulowania i spiracenia. Ściągne se Liero Boot CD (Też gra w sumie.) i pójde za to do więzienia, ho ho ho! A pewnie wszyscy z gmclanu (w tym ja!) używają spiraconego Windowsa na któym też uruchamiają (scrackowany, a jakże) GM, więc im nie pomożemy. Ponadto, skasujemy ich konta i zablokujemy dostęp do internetu, bo łączą się z nim przez nielegalny system.

 

Co do problemu, to najpewniej obraz płyty jest uszkodzony. Spróbuj pobrać jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie wszyscy z gmclanu (w tym ja!) używają spiraconego Windowsa na któym też uruchamiają (scrackowany, a jakże) GM

 

To bardzo źle... a wy się potem dziwicie, że nikomu nie chce się gier po polsku (i na polski rynek) wydawać (oczywiście nie mówię o grach AAA - te są spolszczane).

Polacy wolą kraść gry i oprogramowanie niż je kupować - i jeszcze jak widac są z tego dumni. Nasi rodzimi wydawcy nie mają za wesołych horyzontów skoro nawet na oficjalnym forum danego softu się mówi otwarcie o jego piratowaniu.

Na zachodnim forum za propagowanie pirackiego oprogramowania i pytanie o cracki, dostaje się bana - u nas jak widać można oberwać za krytykowanie piractwa. To smutne...

 

A to, że mógł sciągnąć jakiś legalny obraz płyty jest możliwe - ja z góry go o żadne przestępstwa nie osądzam. Ale wiem też na czym świat stoi i nie mam specjalnych złudzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko polacy grają i robią piraty to czemu 90% programów do robienia obrazów płyt, do ściągania plików torrent i strony typu warez nie są polskie? Oczywiście że wielu polaków ma pirackie wersje programów gier itp. (polska to biedny kraj i nie na wszystko nas stać), ale z tego co mówisz TeeGee wynika, że był sobie piękny, mlekiem i miodem plynący świat bez piractwa, wszystko było sprawiedliwe i nagle pojawiła się taka banda rozwścieczonych złych polaków i zaczeła kraś, piracić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Micanser - ja nie mówię, że tylko Polacy kradną - odwracasz trochę kota ogonem.

 

Moja teza: "większość Polaków kradnie i nawet nie czuje wstydu" to nie to samo co: "tylko Polacy kradną".

 

I ja zdaję sobię sprawę, że Polacy są biedni - a 25 euro na grę/program (tanio dla "zachodnich") to dla nas dużo, ale to żadne usprawiedliwienie. Kradzież to kradzież - jeśli kradniesz samochód, bo jesteś biedny to nic nie zmienia.

Wyobraź sobie, że to Tobie zwijają brykę - współczujesz wtedy i tłumaczysz sobie, że na pewnoe biedny koleś był głodny?

Tak samo jest z oprogramowaniem - pracujesz kilka lat nad czymś, a potem jakiś dzieciak to ściąga i pyka se za darmo - współczujesz mu? Nie.

 

Zresztą dziwi mnie Wasz sprzeciw - przecież Wy też tworzycie gry i denerwujecie się jak ktoś "zrzyna przykłady i podpisuje się pod nimi". A tu sprawa jest poważniejsza niż edytowanie cudzego przykładu. Teraz jesteście dzieciakami (nie wszycy oczywiście) i nie macie tego problemu. Nie zarabiacie, nie bierzecie na poważnie tego, że kiedyś będziecie żyć ze swojej pracy. Ale za 5 lat możliwe, że sami będziecie sie pienić kiedy ktoś znowu posatnowi se ściągnąć craka do Waszej gry, bo nie ma dużego kieszonkowego i nie starczy mu na raz na grę i, powiedzmy kino.

 

EDIT: Blackmaul ma rację - rozpanosziliśmy się już zbytnio na ten temat :P - proponuję zakończyć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle... a wy się potem dziwicie, że nikomu nie chce się gier po polsku (i na polski rynek) wydawać (oczywiście nie mówię o grach AAA - te są spolszczane).

 

Może dlatego że wolą kupić gry kategorii AAA? (kiedyś Play wydało... freewarówkę. Za 20 zł. Ręce opadają i nie tylko.)

 

Polacy wolą kraść gry i oprogramowanie niż je kupować - i jeszcze jak widac są z tego dumni.

 

400-500 zł na system operacyjny to dość spory uszczerbek w kieszeni, ale ludzie decydują się na piraty nie z własnej woli, ale niewiedzy, tja, lepiej na szybko komuś przegrać (wujkowi, kuzynowi, przyjacielowi) i nie powiedzieć że to złe i nie poinformować o zagrożeniach wynikających z tego (Moja babcia, gorliwa katoliczka, nie dała sobie wmówić że ma pirackiego, kradzionego Windowsa, kwitowała to tylko tym że i tak jej nie sprawdzą...). I gdzie ja tu napisałem że posiadanie pirackiego systemu to dla mnie zaszczyt i największe osiągnięcie w życiu? (Wiem, miałem linuxa, ale strasznie mnie ograniczał. Czekam na Wine 1.0.)

 

Na zachodnim forum za propagowanie pirackiego oprogramowania i pytanie o cracki, dostaje się bana - u nas jak widać można oberwać za krytykowanie piractwa. To smutne...

 

Tu także. :) Paru już oberwało nieźle za umieszczanie seriali game makera. A za krytykowanie piractwa nie oberwałeś - zwróciłem tylko uwagę że ten obraz płyty nie oznacza automatycznie deprawacji i złodziejstwa. Może w niezbyt pięknym tonie, ale tobie też by było raczej przykro gdyby cię oskarżyli o morderstwo bo nóż w domu posiadasz.

 

A to, że mógł sciągnąć jakiś legalny obraz płyty jest możliwe - ja z góry go o żadne przestępstwa nie osądzam. Ale wiem też na czym świat stoi i nie mam specjalnych złudzeń...

 

Na świecie jest tak samo dobro, jak i zło (grauggrwrrrh <ryk szatana!>), ale na ludzi należy patrzeć z jak najlepszej strony a nie szukać dziury w całym (co nie znaczy że ubóstwiam Bin Ladena i modlę się do Hitlera).

 

@Up & down: Racja, trochę się offtopicznie zrobiło. Mam nadzieję że to go nie zniechęciło od pytania się o problem z obrazem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję odczytać obraz płyty za pomocą Deamona ale on nie odczytuje plików B00 i B6I. Jakie programy mogą to odczytać?

 

E: Alcohol 120% też nie odczytuje

Przypomnę że to jest temat tego topicu a nie "Co sądzisz o piractwie w Polsce" :)

 

 

Matthew powiedz czego to jest obraz płyty bo to bardzo pomoże w udzieleniu pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pomoże, tylko wzmoży offtopic. Najlepiej, ściągnij jeszcze raz albo z innego źródła. Poza tym, jak ściągałeś z legalnego źródła, to poza plikami z obrazem, pominni dać MD5 Checksum. Ściągasz pliczek i odpowiednim programem porównujesz checksum, przez co wiesz, czy masz dobry plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pomoże, tylko wzmoży offtopic.

Raczej nie. Ja kiedyś ściągnąłem obraz płyty Tekkena 3 i w żaden sposób nie mogłem go odpalić ani Daemonami ani niczym innym. Włączyłem emulator PSX i dopiero przy zaznaczeniu All Files gra się odpaliła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...