Skocz do zawartości

Rozdzielczość Android


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie rozdzielczości gry stworzonej docelowo na platformę android.

Jak wiadomo rynek oferuje nam różne rozdzielczości, telefony tablety i inne bajery, moją grę robiłem docelowo na 1920x1080 ponieważ taką właśnie rozdzielczość ma mój telefon. Na moim urządzeniu wszystko wyświetla się prawidłowo, co zrobić, aby gra poprawnie funkcjonowała na wszystkich wymiarach ekranów. Chodzi mi tutaj o publikację aplikacji iw google play - aby działała na wszystkich urzązeniach, jak to wygląda ? Czy ktoś publikował już swoje aplikacje właśnie w Play i mógłby nieco opowiedzieć jak wygląda proces owej publikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objęcie wszystkich urządzeń jest bolesne i niemożliwe.

Staraj się ograniczyć do obsługi urządzeń z ostatnich 30 do 36 miesięcy (2.5 - 3 lata).

Dopasowanie rozdzielczości masz automagiczne dzięki ustawieniu rozdzielczości wyjściowej na równą wyświetlaczowi oraz automatycznym ratio...

...ale problem jest taki, że robi to application_surface, które powinieneś wyłączyć ponieważ jest EKSTREMALNIE kijowe i mocożerne na androidzie.

Może Ci się wydawać, że wszystko działa ładnie, ale prawdopodobnie tak jest bo masz urządzenie na tyle nowe i dobre, aby obsługiwało 1080p.

 

 

Więc na start, skopiuj sobie projekt/backupnij go, bo będziesz musiał wprowadzić zmiany, zaczynając od wyłączenia application_surface i zrobienia ręcznego aspect ratio.

 

 

Edit: Jak chodzi o samą publikację, kiedy uploadujesz APK, bot ją analizuje i określa na których urządzeniach na 100% nie zadziała(np. ze względu na api level). Niemniej, to że urządzenie jest na liście kompatybilnych, nie znaczy, że aplikacja będzie ładnie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...