Skocz do zawartości

Zliczanie instancji...


-[PhariseuS]-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę silnik RTS i mam pewien problem. Otóż chciałbym, żeby "oodział" tylu żołnierzy, ilu zaznaczę, udawał się w wyznaczone miejsce. To mi się udało. Oddział ten rozmieszcza się na obszarze prostokąta o wymiarach 80x40 (jako że silnik ten będzie w 2.5d; widok częściowo z przodu, częściowo z góry). Z tego też jestem zadowolony. Martwią mnie jednak te niezmienne rozmiary prostokąta, na którym oddział się rozmieszcza - chciałbym, żeby im większy oddział (więcej zaznaczonych ludków), tym większy był ten prostokąt. Każdy ludek ma zmienną "zaznaczony" - z wartością false lub true.

 

I tu się pojawia moje pytanie. Chciałbym, żeby skrypt zliczał wszystkich ludków, którzy są zaznaczeni, i przez tę liczbę odpowiednio mnożył wymiary prostokąta (z tym sobie już poradzę :P:P). Trochę ch***owo wygląda prostokąt 80x40 na którym tłoczy się 200 ludzików.

 

Zaznaczam, że używam GM5.3a (taaa... wierny retroguy ze mnie). Jeżeli taka funkcja zwracająca nie jest możliwa, to może jest jakiś inny sposób na rozmiary prostokąta zależne od ilości zaznaczonych kolesiów. Thanks from mountain xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gmclan.org/up21_4_bimberts.html

 

Oto i silnik w baaaaardzo podstawowej wersji :P Dzięki wam wielkie za pomoc! Jeżeli ktoś będzie chciał tego użyć (co jednak ze względu na pewną "skomplikowataść" wymaga "duzio siamokontrora i ćbicień z sensei" xD), feel free, tylko niech mi napomknie na PW lub gg :P Grafik jednak sam będę używał, więc nunu-ruszać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zapisujesz id zaznaczonych jednostek do tablicy gosc[gosc_index] i zwiększasz gosc_index o 1

2. obliczasz średnie x i średnie y

3. potem dla każdego zaznaczonego obliczasz odległość od śx i śy

4. współrzędne punktu docelowego obliczasz: punkt_docelowyx = punkt_docelowyx + odl_śx;

punkt_docelowyy = punkt_docelowyy + odl_śy

 

EDIT: whoops! to kod na ustawienie pozycji... pokombinuj z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...