Skocz do zawartości

Wyświetlanie punktów na ekranie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zaczynam przygodę z GameMakerem i mam pewien problem przy tworzenie pierwszej gry.

Gra to najzwyklejsze czołgi strzelające do siebie, lecz chciałbym aby punkty każdego z graczy były wyświetlone w górnych rogach ekranu.

Ustawiłem zmienną globalną, punkty sie naliczają, ale nie potrafię ich wyświetlić. Gdy użyłem Eventu Draw, wtedy czołg nie potrafił się obracać i model był całkowicie statyczny. Myślałem żeby zrobić kolejny obiekt, coś w stylu HUD i przez niego wypisać punkty na ekran, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Jest może ktoś, kto mógłby mi to w miarę prosto wytłumaczyć?

Dla lepszego zapoznania, załączam screena:

http://scr.hu/4u7u/yzlxi

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Witamy na forum!

 

Nie uda Ci się narysować tekstu na ekranie bez eventu Draw. A twoje problemy z nim brały się z tego jak on działa. Użycie eventu Draw oznacza że chcesz aby GM przestał rysować obiekt normalnie i chcesz to zrobić samemu.

 

Najłatwiej będzie Ci stworzyć nowy obiekt. Musisz pamiętać żeby ten obiekt był najmniejszy depth z wszystkich obiektów w room. Może być minusowy.

 

Potem w evencie draw dodajesz klocek "Draw a text" gdzie możesz jako wartość wpisać twoje zmienne. Nie zapomnij o odpowiedniej pozycji, szczególnie jeżeli używasz view!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

Jestem strasznym laikiem i nie do końca wiem jak to wszystko poskładać do kupy. Zmienne globalne "scorered" i "screblue" mam zdefiniowane w obiektach czołgów. Stworzyłem nowy obiekt "HUD" z depth -2, ale nie wiem co dalej. Mogę prosić o jakieś dodatkowe wytłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmienne są globalne to one po prostu są globalne. Można się do nich odnosić z całej gry. np.: global.scorered

 

Jeżeli nie używasz view to wystarczy Ci 15 minut kombinowania. W końcu wpadniesz na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...