Skocz do zawartości

Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem.

Wysłałem projekt 2 kolegom i mówią, że jedna rzecz im nie działa.

Nic nie zmieniałem w tej rzeczy od kilku testów wstecz.

A warto wspomnieć, że u mnie i na komputerze i na laptopie gdzie mam różne systemy i jednemu z kolegów wcześniej działało.

Jak to naprawić, skoro jest dobrze ale źle? o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie potrafisz podać nam wystarczająco informacji abyśmy mogli Ci pomóc.

Powiem Ci że podczas kolizji od hp jest odejmowana wartość atak drugiego obiektu. Zadaj sobie pytanie co jest tą wartością, albo czy w ogóle dochodzi do kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak mają nie to samo... Jeżeli wywala błąd w tej linijce to znaczy, że MUSI być inny kod...

Poza tym, jak Threef mówi: podaj więcej szczegółów. Najlepiej daj kod cały w którym znajduje się ta linijka, albo projekt.

 

I ludzie, znowu taka nazwa tematu... U góry piszę na czerwono "Nigdy nie nazywaj tematu "Pomoc", "Help me!" itp. Tytuł tematu powinien być "mówiący" czyli taki, który od razu po przeczytaniu informuje o poruszanym w nim problemie."! Zmień nazwę i zapamiętaj na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, podawanie kodu dużo nie da.

@Boad: Zacznij od sprawdzenia czy w ogóle dochodzi do kolizji. Potem sprawdź wszystkie wartości, oraz czy gdzieś nie nadpisujesz tej zmiennej. Jednym słowem: debuguj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Threef: Sądząc po wypowiedzi kolegi wątpie, czy wie jak się debuguje.

Ale rzeczywiście, najlepiej sprawdzaj każdą linijkę kodu po kolei, czy działa poprawnie, aż w końcu wyłapiesz, gdzie jest błąd ;)

Ale najpierw zastanowiłbym się, czy koledzy mają na pewno dokładnie to samo, bo to mało prawdopodobne ;)

Poza tym jak ma debugować, skoro u niego działa wszystko dobrze?

A w konkretnym jakimś momencie to wyskakuje kolegą, czy na starcie? Spróbuj po prostu odtworzyć u siebie jak najbardziej zbliżoną sytuacje, by sprawdzić, czy u ciebie też wystąpi ten błąd. A jeżeli na starcie to sprawdź jeszcze raz, czy mają to samo ;) Może mają jakąś inną wersję, może nie ten plik wysłałeś(z inną wersją właśnie) itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem cały kod który tam jest.

Sprawdzałem debugiem, kolizja jest i wartości zmiennej są dobre.

 

Niemożliwe, że mają inną wersję, bo specjalnie nie raz tworzyłem nowy plik i im wysyłałem to co ja miałem.

Ale dlaczego mi działa a im nie?

I jednemu wcześniej działało a nic nie zmieniałem tam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...