Skocz do zawartości

Chodzenie :(


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Piszę pewnego rodzaju poradnik na temat tworzenia gier, ale coś mi nie wychodzi :D

 

https://gmclan.org/up6184_14_test.html

 

Chodzi o to, że jak uderzy w obj_wall, to nie może chodzić, jak jest w powietrzu to może ...

 

Kod skopiowałem z innego kodu (w którym działa) [OpenDave]

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolizji obj_hero z obj_wall skasuj 4-tą linijkę.

 

Ciągle nic

 

Po prostu nie ogarniam, bo ten kod żywcem z innego projektu zerżnąłem :P (bo na moim pisanym nie działało, a na tamtym działa, to postanowiłem zapożyczyć)

 

Fervi

 

PS. 4 linijka umożliwia skakanie w późniejszym etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że to jedna z najbardziej popularnych firm zajmujących się malowaniem, z jej usług korzysta prawie 90% klientów (statsy stąd), a jej założyciel jest najbogatszym człowiekiem na świecie - raczej nie są to żule. :)

 

Historia niczym Amber Gold, gościu bogaty, wszyscy szczęśliwi, niby fajnie, a jednak

 

Problem w tym, że serwuje się frajerom Service Packi w cenie systemu operacyjnego (Windows 7, Windows 8), a oni płacą ... Ale róbcie co chcecie, to wasza kasa. A jak pójdziecie na informatykę, to nawet za darmo dostaniecie produkty MS (z których ludzie używają Windowsy, bo reszta jakoś się do pracy nie nadaje)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jestem obiektywny, teraz też muszę.

Od kiedy Service Packi są płatne? Czy mam rozumieć, że to była przenośnia i chodziło Ci o to, że Windows jest darmowy? (dalsze przenośniowanie - dla piratów?)

 

Mówię o Service Packi jak Windows Vista -> Windows 7. Chyba nikt nie będzie twierdził, że to rewolucja na miarę 500 złotych ...

 

Jak się kiedyś zapytałem na forum dobreprogramy (przy premierze Windowsa 8), co w nim nowego, to ...

"A no, dodali montowanie obrazów, no i kafelki"

 

Montowanie obrazów w Linuksie to lata 90te, ale nie o to chodzi. Chodzi o pewnego rodzaju wciskanie ciemnoty ludziom, bo się nie znają. Nie obchodzi mnie, czy ktoś przejdzie na Linuksa (jak będzie chciał to fajnie), ale niech używa mózgu i nie daje się wykorzystywać

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czaję o co Ci chodzi.

Tak apropo, XP -> Vista to jest mała różnica, poza tym, że Vista trochę nowsza, a XP trochę stabilniejszy, ale Vista -> 7 to już nieco większa różnica. ;)

 

Ale masz rację, nie jest warte 500 zł. :)

 

Vista -> 7

 

A jaka? Oczywiście stabilność (bo Vista faktycznie miała z tym problem), ale ogólnie to nic wartego 500zł. Już lepiej wydać na pingwina, bo tam się zmienia co 2 lata sporo ...

 

Jak to mawiają wykładowcy na uczelni - profesjonaliści siedzą albo na Macach, albo Pingwinach

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciekawe wykłady chodzisz

 

Co do Okienek jako takich, to ja robiłem update XP -> 7, więc te kilkaset złotych było wartych wydania.

 

A czy wydałbyś kilkaset złotych na update Vista -> 7 (nie mówię tu o stabilności, bo Vista się poprawiła), lub 7 -> 8? Mnie nic nie przekonuje na wydania choćby 50zł, to powinno być za darmo.

 

Świat się zmienia bardzo szybko i moim zdaniem firma MS nie jest w stanie tego ogarnąć - ext4 (system plików), w którym fragmentacja jest na niskim poziomie, a od lat nie ma programów do defragmentowania dysku na pingwinie. Bo nie są potrzebne

 

Czemu nie nosisz przy sobie pełnoprawnego komputera wielkości Pendrive?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze babci pod kosciołem nie zapytałeś. Byłoby wiarygodniej.

 

A co to za różnica? Mają sponsoring od Microsoftu? mają. Głównie są tam użytkownicy Windowsa? są. Jeszcze chyba wtedy zostałem zjechany, bo "tyle zmian, a ty tego nie dostrzegasz" [przez pracownika Microsoftu, albo przez kogoś, kto się za niego podaje]

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian było dużo, ale takich których użytkownik nie widzi. Tyle, że akurat każdy system tak ma, że co wersję ma mnóstwo tego typu zmian. Np. poprawa jakichś błędów, ulepszenie zabezpieczeń, aktualizacja oprogramowania. Fervi, nie przesadzałbym z tym najeżdżaniem na Windowsa, bo o ile Linux - cytując I am Vader - ma większą funkcjonalność, ale mniejszą wygodę (dla ogółu użtkowników, nie mówię, że dla Ciebie) to rozwija się podobnie (zresztą jak każdy system). Czasem tylko dodadzą mnóstwo jakichś kompletnie nowych rzeczy, których w Windowsie nie ma, stąd te różnice. Ale zakładam, że większość aktualizacji takiej Fedory, Ubuntu czy innego distro to tylko i wyłącznie zmiany typu aktualizacja oprogramowania, poprawa błędów, stabilności, optymalizacja, lepsze zabezpieczenia i może jeszcze jakieś kosmetyczne. Zgadza się?

 

A aktualniejsze oprogramowanie to ważny progres, dla którego warto wydać pieniądze, ale myślę, że nie takie jak żądają twórcy Windowsa. No chyba, że kupujesz like-a-Bedziom, co drugą wersję, to pewnie ma sens. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niggas

Ale oprócz łatek powinny iść funkcje.

 

Goście uznali, że serwer X jest już przestarzały, to nie było babrania się - piszą nowy serwer, który będzie wydajniejszy, prostszy w kodzie, stabilniejszy (itd.), już pewnie za 2 lata zastąpi X'y

 

Technologie za szybko się zmieniają, by robić ewolucję - kto sobie np. 5 lat temu wyobrażał "Siri", czy "Google Street View"? Kto sobie wyobrażał lata temu "maila", czy "internet" ...

 

System musi się szybko zmieniać, by nadążyć za resztą

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też Ci przyznam rację. Myślałem nawet, że napiszesz, że różnice w ilości usprawnień są jak między Service Packami. ;P

 

Jak kupujesz grę na PCta to, powiedzmy - taka Cywilizacja V, to po pół roku wychodzi do tego dodatek, po roku kolejny, a później już np kolejna wersja gry, niezależnie od tego, czy będzie się bardzo różniła od poprzedniczki czy nie. To jest bardzo często spotykana sytuacja, Microsoft, którego bardzo nie lubię, też tak robi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...