Skocz do zawartości

Ta strona używa plików cookie !


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

elo

 

Od jakiegoś czasu na większości europejskich stron pojawia się dość irytująca informacja o używanych na danej stronie plików cookie. Szukając co to ma oznaczać znalazłem na wikipedii info ,że

22 marca 2013 r. wszedł w życie przepis związany z potrzebą informowania o działaniu „cookies” na stronie www[4][5]. Od tego dnia polskie serwisy internetowe najczęściej w górnej części stron informują o działaniu „cookies”.
. Z tego co mi wiadomo internauci nie głosowali za tym działaniem a przydałoby się chociaż poinformować ludzi o takiej dużej zmianie. Moim zdaniem jest to ułamek tego co chcieli wprowadzić umową ACTA. Być może koloryzuje ale moim zdaniem ludzie powinni mieć coś do powiedzenia na ten temat. Z tego co wyczytałem ten nakaz wprowadziła komisja europejska. Słyszałem też ,że są specjalne wtyczki umożliwiające pozbycie się takiej informacji ale po co się babrać z takim czymś jak przez lata nikomu takie informacje nie były potrzebne :P. Wyraźcie swoją opinię na ten temat ( Ja swoją wyraziłem ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jedno wielkie g, zrobione właśnie w celu pokazania że jednak sie coś robi w internecie i jest się fajny(politycy), wiadomo taka demonstracja swoich sił, to ONI kontrolują, decydują, jest to dopiero początek, taki test na ile sobie mogą pozwolić w ograniczaniu wolności, dziś musisz wyświetlać komunikaty jutro będziesz płacił za każdego odwiedzającego danine.

Ja stouję wtyczkę Adblock plus, czasem działa a czasem słabo.

Czy mnie to wkurza?- tak i irytuje, czasem nawet nie chce mi się tego zamykać co stronę, zostawiam i ogranicza to moje pole widzenia, poprostu taki wrzut na dupie który tylko drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wkurza na tablecie, calkiem bezsensowne a na dodatek wszystkie strony bezmyslnie to lyknely

Łyknęły bo muszą. Raczej nikt nie chce płacić kar finansowych:

Brak wypełnienia obowiązku informacyjnego w związku z zapisami Art. 173, 174 oraz Art. 209 znowelizowanej ustawy Prawo Telekomunikacyjne (ustawa dostępna: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2012/1445) skutkować może karą pieniężną w wysokości do 3% przychodu ukaranego podmiotu, osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym oraz dodatkowo karą nałożoną przez prezesa UKE wysokości 300% miesięcznego wynagrodzenia nałożoną na kierującego przedsiębiorstwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej ,że akceptując warunki używania tych ciasteczek nikt nie czyta właśnie tych warunków ( jak co poniektórzy regulaminu na forum :D ). Jeszcze bym zrozumiał umieścić taką informację w stopce a nie w irytującej ramce , którą trzeba za każdym razem zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie idiotyczny nakaz. Kto wiedział o tym i tak ma to gdzieś, a kto nie wiedział ma tylko jeszcze większy mętlik w głowie. Dlatego jak tylko to się pojawiło, to postanowiłem wgrać AdBlocka ze specjalnym filtrem do usuwania tych komunikatów...

 

Link do takiego filtra pls :)

 

Niemniej jest na to rozwiązanie - nie stosować ciasteczek :D Aczkolwiek wkurzające są takie komunikaty, to fakt

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ludziom się chce protestować przy takiej błahostce ? Co prawda irytującej ale zawsze błahostce :P Ale to i tak śmieszna rzecz w porównaniu do problemu głodu i biedy na świecie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...