Skocz do zawartości

Opcje gry jako inny room?


pawel_bmx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem i żeby łatwiej było odpowiadać na pytania napisze je w punktach :P Chodzi mi o to, że chce zrobić menu z opcjami, tak żeby podczas gry jak naciskam escape to wychodzi mi z tego rooma i idzie do innego (tego z opcjami). Jak zrobić menu wiem, ale pojawiają sie inne problemy:

 

1. Pytanie na początek, czy to wogóle ma sens? Może nie zmieniać rooma? (opcji w menu będzie sporo).

2. Domyślam się że zmienne z obecnego rooma przydałoby się zapisać do pliku INI. Jak to zrobić?

3. Jak wyjdziemy z menu (czyli wejdziemy z powrotem do rooma) to zmienne trzeba wczytać z pliku INI. Polecenie będzie chyba podobne?

 

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak zapisać i odczytać zmienne z pliku ini to już małe piwo. Mam taki problem. Powiedzmy że gra toczy się w roomie o nazwie room0, room z menu nazwałem np. room_menu. Teraz dałem w mojej postaci że jak naciśnie się ALT to: ini_open("variables.ini"); zapisuje zmienne do pliku ini; ini_close(); room_goto(room_menu). Ok wchodzi do room_menu, ale teraz jak wrócić żeby wszystko było jak dawniej? Dałem tak że jak wchodzimy na przycisk WRÓĆ to: room_goto_previous(). W jakim miejscu wczytać dane z pliki INI? W którym roomie? Pytanko na marinesie, czy jak w roomie nr 1 np global.aaa = 10, to jak przejde do room'u nr 2 to global.aaa dalej = 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Według mnie lepiej zrobić osobny room menu.

2,3. A kto powiedział, że akurat musisz użyć INI. Są przecież na to inne spodoby. Może użycie opcji Persitent w ustawieniach room'u zadziała.

 

A jak już chcesz zrobić INI to wczytanie musisz dać w room start.

 

Global.aaa po zmianie room'u nie zmieni liczby. Global oznacza, że po zmianie room'u zmienna się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...