Skocz do zawartości

Pytania do gry


Wolfoxer

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porządnego przykładu na pole widzenia wroga żeby nie widział mnie przez mury (najlepiej na bazie odległości jeśli się da), żebym jak strzelił to ten który jest najbliżej idzie do mnie omijając ściany (bo duchem nie jest :)) żeby sprawdzić kto strzelał (no chyba że będe miał tłumik albo snajperkę), a po zauważeniu mnie żeby zostały wezwane posiłki (z niewidzialnego obiectu 'posilki') umiem ale nie wiem jak zrobić żeby omijając przeszkody dotarły do obiektu 'miejdocpos' (:)).

 

GM 5.0 lub 6.1 niezerejestrowany

 

EDIT:

pistolet=1
strzelba=0
or
strzelba=1
pistolet=0

 

czy powyższy kod w create (i jeszcze w stepie że jak pistolet=1 ma pistolet itd...) wroga spowoduje że będzie miał pistolet albo strzelbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle wymagania. Przeciez to caly silnik jest! Ranma probowal cos takiego zrobic, pole widzenia, glosy, gonienie itd... Ale GM nie wytrzymal i przy wiekszej ilosci obiektow fps drastycznie spadal( o ile dobrze pamietam ), ale jezeli bys nie przesadzal moglo by sie udac. Pare hintow:

 

1.) Przez sciany: if ( !collsion_line( ...duzo fajnycha argumentow opisanych w helpie ) ).

 

2.) Omijanie scian: W pokazowce GM 6.1 na oficialnej stronie bylo cos takiego.

 

3.) Kto strzelal? Moze by przechowywac ID ostatniego strzelajacego i go potem odczytywac? Albo najblizszego "strzelacza". Jest dosc duzo mozliwosci. Sprecyzuj bardziej o co chodzi.

 

4.) Posilki no to jak juz distance_to_object i !collision_line w tedy mozna to zrobic, ale nie zabardzo rozumiem co? Najblizszych kumpli zwolac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać ale:

Czy tobie mówi coś słowo NIEZAREJESTROWANY Matthew?

Dobra już mniejsza o wszystko ale dajcie mi kod żeby wrog nie widział mnie przez ściany

 

EDIT:

Chodzilo mi tam jeszcze o to że jeżeli strzele z broni bez tłumika (ofc to usłyszą) to ten wróg którego dzieli do miejsca wystrzału najmniej pikseli idzie sprawdzić co sie dzieje <- Zrozumiałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...