Skocz do zawartości

Opóźnienie odtwarzania mp3


szmalu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste, lecz ja z czymś podobnym spotykam się po raz pierwszy.

 

Mianowicie, chcę żeby muzyka z pliku .mp3 odtwarzała się od razu przy starcie gry/rooma, ale gdy daję sound_play() w create obiektu albo w kodzie rooma, muzyka zaczyna się odtwarzać dopiero po kilku sekundach. Tak samo dzieje się z plikiem umieszczonym w zasobach, jak i z wczytywanym z folderu. Czy coś źle ustawiłem, czy może powinienem zmienić format pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno plik ktorego uzywasz nie ma pustych sekund na początku?

Jesli masz gm studio to zamienia on plik na ogg i nie powinno byc problemu.

Jesli masz inny gm to odtwarzanie mp3 dzieje sie poprzez podstawowy program multimedialny w twoim kompie. Jesli masz cos o bardzo wolnym rozruchu, jak np. winamp to moze byc problem. Sprawdź też czy dźwięk ma zaznaczoną opcję preload i zaznacz/odznacz by zobaczyć czy efekt się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz inny gm to odtwarzanie mp3 dzieje sie poprzez podstawowy program multimedialny w twoim kompie. Jesli masz cos o bardzo wolnym rozruchu, jak np. winamp to moze byc problem.
LOL? Serio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma przerwy na początku, preload zaznaczone/odznaczone nie ma różnicy.

Mam wersję 8.0 i fakt, mam winampa jako domyślny odtwarzacz na kompie, ale myślałem, że jak dam we właściwościach sounda "background music", a nie "use multimedia player" to nie będzie go używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...