Skocz do zawartości

Dodawanie zmiennych


Dawidsu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dodać zmienną. Nie chodzi mi jednak o to: nowazmienna = 1.

Potrzebne mi to do biblioteki. Tworzę nową. Jaką? Na razie tajemnica. W niej muszę dodać nową zmienna o nazwie argumentu 2. Pomóżcie, towarzysze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, co? Na tym forum panuje straszna choroba. Ludzie odpowiadają tylko na posty najświeższe. To jest po prostu straszne. Przez krótki czas nikt mi nie odpowiadał na ten temat, a później ktoś założył nowy i mój odszedł w niepamięć.

 

Druga sprawa: na forum panuje olewactwo. Wiem, że od niektórych użytkowników nie należy oczekiwać zbyt wiele, ale chociaż admini mogliby się postarać. A tu co? Ano to:

NIe chce mi sie zagladac do helpa.

Extra, nie ma co! >:-|

 

Trzecia sprawa: Mam nadzieję, że po odświeżeniu tematu ktoś mi wreszcie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dawidsu, bo to prawda, nie chce mi się po raz kolejny za kogoś szukać odpowiedniej funkcji w helpie, bo takowa jest, tylko trzeba wiedzieć gdzie. Najpierw to trzeba samemu przeszukać:

The Game Maker Language -> Game Play -> Miscellaneous variables and functions:

variable_local_set(name,value) Sets the local variable with the given name (a string) to the given value

variable_local_get(name) Returns the value of the local variable with the given name (a string)

 

GM 5.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że czasami przeszukiwanie helpa potrafi złamać nawet najbardziej cierpliwych, ale czasem po prostu nie wiem jak szukać. Nie jestem super-programistą. Jestem -jak określa to mój tato- piep*%$nym humanistą. Nawet chodzę na profil humanistyczno-dziennikarski. W każdym razie... dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...