Skocz do zawartości

Życie!~~!SCORE!~~!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam za ewentualne powtarzanie postów (szukałem ale nieznalazłem) zrobiłem grę w której odbija się piłki wyglonda to tak +++++++++ <-cegiełki

* <--piłka

--- <- deseczka

Więc gdy nieodbije pilki a ona spadnie na dół nic sie niedizeje chcę by pokazał się napisz GAME OVER uruchom grę ponownie by grać dalej (proszę o dokładne wytłumaczenie gdzie mam co wkleic i co zrobić (jestem początkującym i to bardzo)

 

Następny problem gdy zniszczę cegiełke nieprzybywa mi score

 

 

Z góry dziękuję

Z uszanowaniem Matrix994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj na dole jakieś obiekty odznacz Visible i daj, że przy kolizji z nimi przez piłkę, ma wyskoczyć napis game over a potem restart. Wyskoczenie napisu możesz klockiem Show Message a do restartowania jest też specjalny klocek bodajże Game Restart. Przecież, czy to aż tak trudne :| ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bounce against objects, daj w kolizji paletki z piłką i piłki z klockami taki kod:

{
  if (other.x < x)
    { other.direction = 110 + 80*(x-other.x)/sprite_width;}
  else
    { other.direction = 70 + 80*(x-other.x)/sprite_width;}
  if (other.y > y) other.direction := 360-other.direction;
}

Dajesz to w paletce przy kolizji z piłką i w klocku przy kolizji z piłką (żebyś nie mówił, że ci się paletka i klocki obracają :P ). Oczywiście musisz skasować klocek Bounce against objects. Kod wziąłem z przykładu Breakout który jest na stronie Game Makera, więc musi działać :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...