Skocz do zawartości

Bijatyka


Jonek

Rekomendowane odpowiedzi

Problem:

- naciskam klawisz.. postać wyprowadza cios pięścią... i teraz.. jak to zrobić aby kolizja pięśći.. a nie całej postaci zadawała Hita.. bo tak to wale w inną strone ktoś podejdzie z tyłu i w morde dostanie.. i prośba do Marmota, w starych tematach widziałem żę podałeś linka to przykładu Bijatyki.. ale jak to na rapidzie już go nie ma.. czy masz go jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha noo fakt racja.. ale może teraz troche noobiarskie pytanie zadam.. jak zrobić aby ten obiekt utworzyło w tym miejscu co chce.. bo w sumie to ono jest zmienne w zależnosci gdzie stoje.. wiec trzeba aby tworzylo w stałym miejscu animacji uderzania pięścią.. ale jak tego dokonać.. bo nie mam pomysłu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie myślałem czy to nie przypadkiem do tego jest. Dobra dzięki za wszystko.

 

Aby nie zakładać nowego tematu dodam tu pytanie.. jak mam skok... każdy skrypt skoku jaki znam nawala.. tzn .. chce aby po skoku postac miala animacje zależną od kierunku skoku.. ale jak daje Jump i dodaje skrypt if sprite_index=..... to jak skacze to od razu zmienia sprita.. a nie skacze x[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prośba do Marmota, w starych tematach widziałem żę podałeś linka to przykładu Bijatyki.. ale jak to na rapidzie już go nie ma.. czy masz go jeszcze??

Mam na dysku jakiś przykład bijatyki ale nie wiem czy to ten :/ . Jak coś, to wrzuciłem go na uploader GMCLANu: https://gmclan.org/up24_10_BIJATYKA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...