Skocz do zawartości

Chromium os na pendrivie


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Mam sobie coś takiego - Chromium OS USB Image (Mimo że torrent to nie pirackie, Chromium OS jest open sauce). Postępowałem zgodnie z instrukcjami, pobrałem co było trzeba, zainstalowałem na pendrivie 8gb, chciałem resetować kompa, wszedłem w BIOSa, chciałem ustawić priorytet bootowania i... nie było opcji z pendrivem. :c Jak jakoś odpalić tego chromiuma z pendriva?

WinXP sp3, mobo asus p5gd1-fm/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Maszyna wirtualna? Z tego co wiem na starszych płytach głównych port usb się włącza dopiero z Windowsem, więc nic dziwnego, że wcześniej go nie wykryło (tak samo ja mam z klawą pod USB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie no, akurat klawiaturę też mam na USB i mi ją wykrywa w porę (inaczej bym się nie mógł do BIOSu dostać). W ogóle nie mam portu na PS/2. Z tego co pamiętam to kiedyś było więcej tych opcji tylko coś się z tym bootem bawiłem (jak usiłowałem coś zrobić z tym wkurzającym win8, pomógł tylko format). Może można jakoś poczarować z boot.ini na C:\ żeby ładowało też z pendriva? Zakładam oczywiście że nie będę go wyciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

OK, poczytałem gdzie trzeba i obsługuje. Zdam raport jak poszło w edicie.

Edit: Kurna no, ile można! Tym razem wybieram obraz i pokazuje, że nie wykryto ISO 9660 czy coś w tym stylu. W sumie to mi aż tak na tym nie zależy. Po 23 usunę obraz, bo to nie będzie miało sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem Chromium OS na pendrivie. Jeśli twój BIOS nie obsługuje bootowania z pamięci USB musisz użyć jakieś płytki np. CDBoot czy jakoś tak, ja akurat teraz już nie mam, ale tak miałem jak BackTrack 5 na starszej jednostce uruchamiałem, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...