Skocz do zawartości

Stary PC - Kilka pytań.


Roki

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jakiś stary PC, procek 133MHz, karta graf. 64MB, ogólnie działa ładnie, ale mam kilka pytań.

1. Co pokazuje 7-segmentowy wyświetlacz na płycie głównej? Takie dwie "8", które podczas bootowania cały czas pokazują coś innego, a jak się PC włączy to pokazują "FF".

2. Jest różnica jak podepnę stacje dysków do IDE, a dysk do IDE2 ? Wejście takie samo.

3. Mam kabel idący od stacji dysków, odpowiedzialny za dźwięk. Jest wpięty na płytę główną, a od tego wychodzi jeszcze jeden 4-pinowy ( ma 4 dziurki ) kabelek, coś z nim trzeba robić? :D ( Nie ma karty dźwiękowej i tak :( )

4. Do czego mogą być wentylatory na płycie głównej? Wiem że jeden jest od CPU, bo go zdjąłem, jeden jest na karcie graf., ale jest jeszcze jeden na płycie głównej, tylko nie wiem od czego :( Taki malutki, pod tym od CPU. Zdjąłem go i on jest przykręcony do małego radiatora.

 

Chyba tyle :D Nie za bardzo się w tym orientuje, wziąłem ten PC do zabawy, co jak jest złożone itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko odpowiedź na ...

1. To pokazuje co aktualnie Twój biosik robi, kolejne numerki to np. testowanie pamieci podstawowej/rozszerzonej itp. Jesli kiedys zwiesi ci się przy wlaczaniu, po numerku bedziesz wiedzial w czym wystąpił błąd. FF oznacza że wszystko jest ok i ładowany jest już system. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...