Skocz do zawartości

rysowanie linii pomiędzy kilkoma kolejnymi punktami


Nubosabuk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam taki problem: w mojej grze poruszamy się statkiem pomiędzy układami planetarnymi (2D), chcę aby pomiędzy ostatnimi dziesięcioma odwiedzonymi układami była rysowana linia, tak aby było widać trasę którą przebyliśmy. Najwygodniejsze wydawało mi się użycie kolejki, ale w kolejce można odczytywać tylko pierwszą i ostatnią pozycję, a chciałbym móc odczytać ich 10. Macie jakieś rady jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica [10][2]?

no tablica była by fajna, ale jak zrobić aby linia rysowana była zawsze pomiędzy ostatnim punktem, a pierwszym przechodząc przez punkty pomiędzy, biorąc pod uwagę to,że co chwile dochodzi punkt pierwszy, a te ostatnie są kasowane, tak aby linia łączyła max 10 układów naraz przy zachowaniu kolejności oczywiście. Hmmm akurat wpadłem na pewien pomysł, pokombinuję:).

 

EDIT:

Ach! Nie skumałem na początku o co chodzi z tablicą, którą zaproponowałeś, ale już do mnie dotarło. Pokombinuję. Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Zrób sobie skrypt AddNewPlanet( x, y ) i tam daj przesuwanie tablicy o 1 pozycje w prawo i do 0 elementu przypisywanie argumentów.

Rysuj później między punktami po kolej 9,8,7, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...