Skocz do zawartości

ubuntu 11.04 sterowniki do karty


Makary155

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam następujący problem.

Zrobiłem dzisiaj upgrade ubuntu do 11.04, gdyż chciałem zobaczyć to Unity w akcji. Po instalacji okazało się że stery do nvidii zniknęły, a konsola pełnoekranowa (ctrl+alt+f1) i ekran GRUBa powoduje przekroczenie zakresu częstotliwości monitora i przez to nie mogę zainstalować sterowników przez skrypt pobrany ze strony Nvidii. Ogólnie ustawiła mi się jakaś chora rozdzielczość której nie mogę zmienić. Narzędzie 'sterowniki własnościowe' odmawia współpracy:

Pobranie indeksów pakietów się nie powiodło, proszę sprawdzić stan połączenia sieciowego. Większość sterowników nie będzie dostępna.

Internet działa poprawnie, piszę z niego.

Aby skrypt nvidii zadziałał, musi być wyłączony Xserver, a nie moge go wyłączyć bez wchodzenia do konsoli pełnoekranowej.

 

Jak to naprawić? Od razu mówię że reinstalacja systemu nie wchodzi w grę.

 

Edit: widzę że nawet narzędzie do zrzutów ekranu zniknęło...

 

Edit2: naprawiłem jakoś...Na początek zgodnie z tą poradą zmieniłem ustawienia rozdzielczości w GRUBie i przywróciłem konsolę. Następnie usunąłem wszelkie pozostałości po nvidii

sudo apt-get purge nvidia-*

W synapticu uruchomiłem naprawę uszkodzonych pakietów. Potem zainstalowałem nvidia-current i nvidia-settings. Na końcu wyłączyłem z procesów 'update-notifier' i 'sterowniki własnościowe' odpaliły. Mam już sterownik i Unity :) Używał już go ktoś? Bo jak dla mnie zbyt 'tabletowaty' wyszedł i jest zwyczajnie niewygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki miał być (mniej więcej)

 

Unity był kiedyś pulpitem Ubuntu Netbook, ale Mark uznał, że jak ma sporo kasy i się wozi po kosmosie, to może nam dać Unity do Desktopów. Cóż, masz możliwość wybrania przy logowaniu co chcesz używać (Ubuntu klasyczne czy Ubuntu)

 

Fervi

 

PS. Masz jakieś jeszcze problemy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu znika mi zawartość okna - jest całe białe i nic poza tym. Dosyć frustrujące gdy pracuję z dokumentami. Oprócz tego Ubu classic działa jakoś wolniej niż 10.10 a Compiz config settings manager nie chce się zainstalować. Pozytywnie że naprawili błąd który wieszał gnoma gdy nagle odcięto internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...