Skocz do zawartości

Pasek do akustyka


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od kolegi gitarę akustyczną "SkyWay AS - 39 BLK" w b. dobrym stanie za 70zł. Okazało się jednak, że z paskiem nie może mi sprzedać, gdyż ów pasek był tak na prawdę od gitary elektrycznej i kupiony również za 70zł. Na dole gitary jest taki bolec do przyczepienia paska, z tym że nie wiem gdzie się drugi koniec paska przyczepia, nie przyglądałem się nigdy. Ale mniejsza o to. Sęk w tym, że paska nie mam, nie mam jak na razie skąd kupić więc pytam - czy ma ktoś jakieś porady, czy może patenty jak zrobić sobie samemu taki pasek? Nie musi być jakiś "exclusive", po prostu żeby ładnie gitara wisiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj paski mają takie "sznurówki" na końcu. Zawiąż na kokardkę te "sznurówki" pod strunami na główce (najlepiej w tej przestrzeni między kluczami a siodełkiem). Po prostu jak nie masz drugiego zaczepu w akustyku, to szukaj takich pasków, które mają te "sznurówki" z jednej strony i tyle. Nie jest to jakieś wybitne rozwiązanie, ale działa i mnie nigdy nie zawiodło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak kolega wyżej pisał w sprawie sznurówki. Możesz poszukać jakiś pasek do spodni- jak znajdziesz jakiś stary parciany, to nie zapomnij go dobrze obszyć w miejscu gdzie mają być dziurki, a jak znajdziesz skórzany, to po drobnych przeróbkach również będzie działać ;) Pojęcia nie mam skąd jesteś, ale tani parciany pasek to wydatek ok 10 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...