Skocz do zawartości

Pytania


Owex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem jeszcze mało obeznany w tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Przejdę od razu do pytania: Jak zrobić w GameMakerze6.1 pytania? tj. Chodzi mi o opcję odpowiedzi "yes" lub "no" i jak zrobić aby po wybraniu jednego z tych działa się akcja. I czy jest możliwe takie coś (przykład): /pytanie/W którym roku była bitwa pod Grunwaldem?

/tutaj pole tekstowe. W nim osoba ma wpisać odpowiedź. Jeśli odpowiedź=1410 ma stać się dana akcja. Jeśli jakaś inna- ma stać się inna akcja/ Czy jest to możliwe i jak to zrobić? Bardzo proszę o szybką, i w miarę dokładną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdę na całkowitego głupka, ale jakby nie patrzeć póki co nim jestem- co to jest dokumentacja? gdzie ona jest? itd. Przykro mi, ale jestem całkiem zielony. I jakiś dokładniejszy opis? Co gdzie i jak? Z góry dzięki.

//edit: Już wiem gdzie jest dokumentacja, ale jeszcze nie do końca sprawnie się w niej odnajduję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij F1, po czym w dziale po lewej wybierz środkową zakładkę. W pole ciut niżej wpisujesz szukaną funkcję i potwierdzasz wybierając z listy jeszcze niżej. Po prawej będziesz miał tekst. A na górze nazwę działu, który to możesz wtedy znaleźć w naszej GMClanowej dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...