Skocz do zawartości

opcja draw sprite


Rekomendowane odpowiedzi

chciałem zrobic żeby po naciśnięciu ctrl pojawił się objekt w properities bochatera prubowałem utworzyc coś takiego

event press ctrl i opcja draw sprite i tam gdzie się wpisuje gdzie ma byc stworzony objekt wpisałem x=bochater.x

y=bochater.y bochater to muj objekt obok kturego powinien pojawic się muj tworzony sprit. co robię nie tak tylko proszę o zrozumiałe i proste wytłumaczenie problemu.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobic żeby po naciśnięciu ctrl pojawił się objekt w properities bochatera prubowałem utworzyc coś takiego

event press ctrl i opcja draw sprite i tam gdzie się wpisuje gdzie ma byc stworzony objekt wpisałem x=bochater.x

y=bochater.y bochater to muj objekt obok kturego powinien pojawic się muj tworzony sprit. co robię nie tak tylko proszę o zrozumiałe i proste wytłumaczenie problemu.

 

z góry dzięki

Panie...

muj, bochater, prubowałem, kturego...

w ogóle to nic nie z rozumiałem z tego co napisałeś. napisz po polsku i z interpunkcją, bo nie wiadomo, gdzie zdanie jedno się kończy, a zaczyna drugie, pomyśl nad tym. straszny bałagan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobic żeby po naciśnięciu ctrl pojawił się objekt

 

bochater to muj objekt obok kturego powinien pojawic się muj tworzony sprit.

 

Zastanów się co chcesz zrobić.

 

 

 

 

Jeśli chodzi ci o stworzenie nowego objektu zamiast "draw sprite" użyj "create instance".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak chciałbym zrobic aby po naciśnięciu ctrl obok mojego bochatera(obiekt kturym steruje w grze) pojawił się inny obiekt. Próbowałem to zrobic tak w properites mojego bochatera utworzyłem event (press ctrl) i w action utworzyłem (draw sprite) przełączyłem w gurnym menu na opcje object i wybrałem w nim objekt ktury chce aby się pojawił niżeij gdzie pisze sprite wybrałem sprite z kturego utworzyłem objekt ktury ma mi się pokazac.

w ustawieniach gdzie ma on się pokazac wpisałem

x=bochater.x

y=bochater.y

 

i gdy uruchamiam grę i wciskam ctrl nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...