Skocz do zawartości

Gry logiczno-przygodowe typu "escape"


WebCM

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocząłem projekt gry typu "escape" w DHTML.

Zobacz początki >

 

Jakich darmowych programów najlepiej użyć do tworzenia grafiki do takich gier? Ważne, aby wspomagały tworzenie trójwymiarowych obiektów oraz ułatwiały zachowanie perspektywy / horyzontu.

 

Aktualnie używam Gimpa. Ma duże możliwości, jednak prawdopodobnie brakuje mu tego, o czym napisałem powyżej (chyba, że się mylę). Może są odpowiednie wtyczki do niego? Może znacie jakieś porady w internecie?

 

 

Kolejne pytanie - jaki typ gier wolicie?

A. Etapowy - jak MOTAS

B. Krótkie, osobne gierki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich darmowych programów najlepiej użyć do tworzenia grafiki do takich gier? Ważne, aby wspomagały tworzenie trójwymiarowych obiektów oraz ułatwiały zachowanie perspektywy / horyzontu.

Jak chcesz trójwymiarowe objekty to korzystaj z programu do 3D. W końcu jeden program wszystkiego za ciebie nie zrobi ;p . Musisz albo korzystać z kilku programów, albo jednego się nauczyć dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skeczap to program zrobiony na potrzeby google, dopiero teraz trafił do obiegu w Sieci, dlatego wiele mu brakuje.. to wciąż beta, jak utrzymują jego twórcy, choć wersja wskazuje na co innego (6.xxx xD).

 

a Ty kacp lock nie pisz więcej, bo ta sygnaturka pozostawia ogromne wrażenie niedosytu, niepełności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty kacp lock nie pisz więcej, bo ta sygnaturka pozostawia ogromne wrażenie niedosytu, niepełności biggrin.gif

Nie marudź, miło jest popatrzeć na taką kształtną sygnaturkę xD .

 

AAa! Ta sygnatura obraża moje uczucia religijne!!11!one xD

Mamri, ty, gadu gadu, na temata. Ok? ;P

Tymon

nie lubisz klocków lego Tymciu? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gimpie bardzo dużo narzędzi poukrywanych jest w filtrach. Ostatnio przeczytałem ten artykuł. Za pomocą narzędzia "Odwzorowanie na obiekt" można np. utworzyć gotowy komputer, szafkę..., tworząc warstwy widocznych ścian na płaszczyźnie. Minusem jest szybkość (odświeżenie podglądu lub wygenerowanie prostopadłościanu trwa kilka sekund).

 

Pozostaję w Gimpie - muszę go tylko lepiej poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...