Skocz do zawartości

Ćwiczenia na mięśnie


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie na wstępie - co dają odżywki? Kuzyn mi mówił, że jak się nie bierze odżywek, to się kości czy tam stawy wysuszają, albo kości krzywo rosną bo mięśnie przepychają, czy to prawda? Chcę sobie ćwiczyć w domowych warunkach, pompki, brzuszki, hantle i te sprawy, bo w siłowni ulgowy karnet 80zł za miesiąc, drogo czy nie drogo w każdym razie mnie nie stać. Nie chcę być jakoś przypakowany, tylko mieć taką dobrą sylwetkę, bo ostatnio nic nie ćwiczyłem, wciąż przy kompie tylko, to się pogorszyła sylwetka. Czy regularne robienie tych ćwiczeń dzień w dzień bez tych odżywek może przynieść taki efekt jaki chcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn mi mówił, że jak się nie bierze odżywek, to się kości czy tam stawy wysuszają, albo kości krzywo rosną bo mięśnie przepychają, czy to prawda?

Oczywiscie. Odkad istnieje cywilizacja ludzie rosli krzywo z poprzepychanymi miesniami.

Dobrze ze my, żyjący w 21 wieku mamy odżywki i mozemy rosnac prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydawało że to bzdura :D ale jemu chodziło o to, że jak się intensywnie ćwiczy, to wtedy takie coś może zajść

 

taki offtop duży, bo nie chce nowego tematu zakładać: czy jest jakaś możliwość żeby wysłać z internetu sms'a do ery? bo we wszystkich bramkach jest coś takiego że do ery nie można, albo trza wysłać coś. może być nawet limit 1 sms dziennie, byle by było, zna ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czy używanie odżywek i suplementów jest/może być grzechem?

Myślę o zaczęciu ćwiczyć na poważnie a do tego ćwiczyć boks i nie wiem jaki jest stosunek Kościoła do odżywek i suplementów.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taką przemiane materii mam że w 3 dni mogę schudnąć albo przytyć xd niepokoją mnie tylko uda, jakie najlepsze ćwiczenie na mięśnie udowe? bo jak usiąde to mi sięna boki rozpłaszczają aż.. tak źle to nie wygląda, ale już ciut za bardzo. za to łydki chude, umięśnione, i nie pasuje

 

e: w sumie na udach teżmam dobre mięśnie jak napne, ale już od siedzenia przy kompei rozpłaszczone chyba xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie najlepsze ćwiczenie na mięśnie udowe?

 

Przysiady. Podaj swój wzrost ,wagę i wiek. Chociaz jezeli masz 14 lat to jeszcze masz czas na takie rzeczy bo rosniesz i takie tam ,więc raczej bym sie skupił na samej aktywności siłowo ruchowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Twoje ciało jeszcze w pełni się nie rozwinęło i z ćwiczeniami siłowymi dałbym sobie spokój. Piszesz o brzuszkach - polecam aerobiczną 6 weidera, naprawdę jak dasz radę do końca trening to będzieśz gość, ja wytrzymałem do 17 dnia i już niezły kaloryfer był:) Do tego jakieś pompale i ogólnie co kolega wyżej mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myth.

 

Od cwiczeń siłowych przy których nie obciążasz super mocno kręgosłupa nie przestaję się rosnąć ,ba , wspomaga to prawidłowy rozwój. A kondycja to kwestia wycwiczenia... nie biegał to skąd miał kondycje miec?

 

Odżywki to tylko suplement diety :) nie spodziewajcie się jakiś efektów ubocznych po nich oprócz niewiem,zalania tłuszczem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odżywki można sobie odpuścić jeżeli nie trenuje się na poważnie sportu siłowego/walki i to też w szczególnych przypadkach. Za to można codziennie kilka jaj sobie ugotować, ogólnie białka dużo i jak do tego dołożysz ćwiczenia to powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn 15 lat ma a wygląda na 17, przypakowany, i ma swoją siłownie od kilku miesięcy w piwnicy i w ogóle ja tam u niego byłem jem se coś na śniadanie, a ten jajka wpierdzielał, żółtka wyrzucał, samo białko, jakieś twarogi, mieszanki, nic nie jadł normalnego tylko białko białko białko, według jakiś tam ćwiczeń pakował, a tych odżywek to akurat nie miał, ale wcześniej brał, se kupić ma nowe.

 

edit: nie tylko na śniadanie tak jadł, albo np chleb z taką górą twarogu, że więcej twarogu niż chleba.

on ma taką tam w piwnicy też .. nie wiem jak to sie nazywa, takie coś że sie siedzi i wypycha np, albo tam od góry, i z tyłu te ciężarki, się wkłada śrubę tą tyle ile się chciało. najlepsze to że on 100kg dawał rade na wypychanie a ja max 40kg xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwnica na nogi?

 

To cieńko jak potrafisz tylko 40 kg na suwnicy wyciagnąć :) może jakaś ogolnorozwojówka ? Chociaż jak mówiłem nie ma co pakować w tym wieku...

Wpieprzanie wiecej niz 2gr bialka na kg masy ciała gdy nie jest się na sterydach mija się z celem, bo organizm nie będzie w stanie przyswoic takiej dawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, na klatę, tak rękoma do przodu pcham to 40kg a kuzyn 100kg

 

edit: to się chyba atlas nazywa tak?

 

e2: no, kuzyn atlas ma

akurat na tym suwaku co mówisz to bym miał ponad 100kg pewnie bo mam silne nogi po mamie, i codziennie po długich, stromych schodach wbiegam i zbiegam po kilkanaście razy bo na poddaszu mieszkam, to do kuchni, to do łazienki, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stromych schodach wbiegam i zbiegam po kilkanaście razy bo na poddaszu mieszkam, to do kuchni, to do łazienki, itd

 

:) gdyby od wbiegania po schodach rosła super siła i masa to bym był dzisiaj najlepiej zbudowanym człowiekiem na świecie.

 

 

Chcesz mase, cwicz na wolnych ciężarach i dostosuj swoja diete bo wydaje mi się że nalezysz do bardziej grubszej niz chudszej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wieku przy wzroście 165cm ( mniej więcej ) wadze 60 / 59 kg , wyciskałem 60 kg . ( czyli wystarczająco , wyciskając swoją wagę w takim wieku możesz uznawać się za " gościa )

Ale również jestem zwolennikiem ćwiczeń możliwych do wykonania w domowych warunkach , jedyne co praktykuje a nie zostało podane to skakanie na skakance .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wydaje mi się że nalezysz do bardziej grubszej niz chudszej kategorii.

 

ja i "grubsza kategoria"?? :huh: powiedzmy że są poziomy: trup --- anorektyk --- chudzielec --- szczupły --- normalny --- pulchny --- otyły --- spasły --- mcdonald, to ja jestem szczupły

 

e: a tego aerobicznego 6 weidera nie robie, bo te ćwiczenia nie wiem co to ma być, bo ja nie czuję żeby jakikolwiek mięsień przy nich był napięty

 

Atlasy są dla kujonów

tego bym o kuzynie nie powiedział ^^

 

na brzuch dobre jest takie coś że sie położe i nożyce prostymi nogami robie jak najdłużej w powietrzu, raz na wf'ie było to następnego dnia zakwasy w brzuchu jak cholera, a tylko kilkadziesiat sekund to robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...