Skocz do zawartości

Routery


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam kilka pytań co do moich routerów.

 

A więc pierwsze:

Zapomniałem lub dostawca mi zmienił, nick i hasło do routera. U mnie jest tak że jest laptop, laptop łączy się bezprzewodowo z routerem TP-LINK (do którego znam nick i hasło) a ten TP-LINK łączy się z drugim routerem przewodowym TechnicLan. Resetować nie mogę tego TechnicLan bo nie znam ustawień, ale wpadło mi tak do głowy: czy mógłbym się dowiedzieć jakie jest hasło do TechnicLan szukając w TP-LINK? bo TP-LINK chyba zna TechnicLan'a hasło skoro się łączy itd.. chociaż wątpie, teraz dopiero o tym pomyślałem pisząc, że jednak nie zna, bo ja po kablu też sie moge do TechnicLan'a połączyć nie znając hasła. Eh mniejsza z tym

 

Drugie:

W TP-LINK'u mam coś takiego jak DHCP. Co to jest to DHCP?

dhcp.jpg

Przejrzałem to i widzę tam Clients List i Adress Reservation, takie funkcje by mi sie przydały żebym mógł zobaczyć kto jest do routera podłączony, albo siostrze zarezerwować zablokowanie gdy ogląda hane montane a mi sie godzine strony ładują -,- Ale nie wiem czy to tak działa bo to może tylko do tego DHCP a nie ogólnie do łącza

 

Trzecie takie mini:

Czemu u siostry na starym kompie połączonym bezpośrednio po kablu z TP-LINK była prędkość pobierania 91KB/s, gdy prędkość łącza ogólnie ma 512Kilobitów/s i u mnie na laptopie jest zazwyczaj 50KB/s do 60KB/s?

 

Czwarte nawiązujące do drugiego:

Jeżeli to w drugim to zupełnie nie to, to czy istnieje jakaś możliwość żeby w TP-LINK mieć liste podłączonych i zablokować ich tymczasowo np albo ustawić im przepustowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...