Skocz do zawartości

zadanie


mikan98

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym to zrobił metodą wykluczania.

Jeśli poprawna odpowiedź to A 25% wtedy mamy 50% szans, bo są 2 poprawne odpowiedzi. Czyli sprzeczność.

Jeśli 50% jest poprawne to mamy 25% szans.

To samo tyczy się 60%.

 

Z tego wynika, że nie ma poprawnej odpowiedzi więc coś nie tak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam pomysła.

Skoro to jest wielokrotnego wyboru to mamy 16 możliwych odpowiedzi (2^4 bo każde możemy zaznaczyć albo nie).

Teraz jeśli odpowiedzią jest 25% to 2 odpowiedzi musimy zaznaczyć by było poprawnie a pozostałe 2 dowolnie. czyli mamy 2^2 czyli 4 poprawne odpowiedzi.

4/16 = 25%

 

Co oczywiście nie zmienia faktu, że zadanie jest kretyńskie, bo za poprawne musimy uznawać wszystkie możliwości, które zaznaczają te poprawne, a nie te, które zaznaczają JEDYNIE te poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? nie ma tego w opisie. Zadanie nie ma sensu więc nie widzę problemu z takim podejściem. Losowanie to losowanie, losowo może wylecieć ciąg 1423 ale także 3241 i tu już musi być doprecyzowane w zadaniu. Ba, ja tu widzę deadlock między pytaniem a odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też na to spojrzeć w taki sposób, że mamy 25% by wybrać odpowiedź A więc jest ona poprawna i tak samo mamy 25% by wybrać odpowiedź D więc poprawne są A i D.

Czyli spojrzeć na to w inny sposób. Nie jakie mamy szanse wybrać konkretną liczbę, a konkretną odpowiedź.

 

EDIT:

A, nie wróć. To tak czy siak nie działa, bo mamy wtedy 50% by wybrać poprawną tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...