Skocz do zawartości

Problem z życiami


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem początkująca i się zagmatwałam, proszę o pomoc. :unsure:

Mam platformówkę, w której sie zbiera przedmioty. Jak zjem wszystkie, czyli tam number of instances =0, to wtedy przechodzi do następnego rooma.

Oprócz tego są stworki, które zabijają i wtedy - jedno życie mniej i restart rooma. Jest taki object controller i on wyświetla i zarządza życiami, tam jest w event: game start : set live 3.

I fajnie, ale umieściłam na początku room z tytułem, z buttonikami, taki wprowadzający.

I zniknęły mi życia. Bo jak nie umieściłam w 1 roomie tego controllera to życia się nie utworzyły na początku gry i teraz gracz może ginąć do woli :/

Więc pomyślałam, że w tym pierwszym roomie ze wstępem umieszczę gdzię w rogu ten controller,to wygeneruje te życia i tyla. A tu nie! Bo controller w pierwszym roomie-zero przedmiotow do zebrania i przeskakuje mi do nastepnego, wiec ten pierwszy room z wprowadzeniem robi sięz sensu. Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać warunek, czy nazwa pokoju nie jest równa /wprowadzajacy/.

Na klockach:

Test Variable variable: room_index, value: nazwa_roomu_wprowadzajacego, operation: equal to, NOT

Go to next room

W kodzie:

GML
if(room_index != nazwa_roomu_wprowadzajacego) room_goto_next()

Dzięki temu gra nie przejdzie do nowego roomu, jeśli ten room jest roomem wprowadzającym.

@DobryZiom: nawet jeśli, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać warunek, czy nazwa pokoju nie jest równa /wprowadzajacy/.

Na klockach:

Test Variable variable: room_index, value: nazwa_roomu_wprowadzajacego, operation: equal to, NOT

Go to next room

W kodzie:

GMLif(room_index != nazwa_roomu_wprowadzajacego) room_goto_next()

Dzięki temu gra nie przejdzie do nowego roomu, jeśli ten room jest roomem wprowadzającym.

@DobryZiom: nawet jeśli, to co?

 

Dzięki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...