Skocz do zawartości

Netbook - Jaki OS


Nersen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Netbooka HP Mininote 2133 (specyfikacje można znaleźć na necie) i mam na nim zainstalowanego Windowsa XP, który według mnie jest nieodpowiedni dla takiego laptopa (XP długo się włącza, zamula i jest troszkę stare). Zastanawiam się więc nad instalacją innego systemu a mianowicie: Mobiln od Intela, albo MeeGo od Noki (wersja na tablety, ale nie wiem czy mi pójdzie, bo mam procesor VIA, a nie atom :( ). Jeszcze bardzo podoba mi się Google Chrome OS, ale on jeszcze nie wyszedł. Czy ktoś mógłby podzielić się własnymi doświadczeniami w tym temacie albo zdaniem, lub może polecić jakiś zupełnie inny system? Netbook potrzebny mi jest przede wszystkim do wygodnego przeglądania neta jak i zarówno do zdjęć, filmów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komputer nie wydaje się zły :P

 

Debian Squeeze(?), Damn Small Linux (jeśli chcesz niezłą moc), Slax (200MB, spełni twoje zachcianki).

 

Google ChromeOS ma być szitem (coś słyszałem). Do wszystkiego ma używać internetu

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na nim zainstalowanego Windowsa XP, który według mnie jest nieodpowiedni dla takiego laptopa (XP długo się włącza, zamula i jest troszkę stare).

 

Windows nie pasuje Kofelku-Kafelku

 

Od biedy możesz się pobawić takimi systemami jak FreeDos (brak filmów, a internet przez konsolę). Haiku (dziwna przeglądarka), OpenSolaris (za bardzo nie pamiętam) no i Linux (wszystko masz). Od biedy ReactOS (ale z nim są problemy)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...