Skocz do zawartości

Zablokowane Nowy procek


Dawka83

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sobie kupić nowy procek. ma on być 2 rdzeniowy bo ty chyba teraz standard. No i mam starego kompa kilka lat. Ram: 725 jeżeli to istotne. I mam tu takie pytanie co bym musiał wymienić teoretycznie (zasilacz, płytę główną). Czego procek potrzebował (jeżeli ogóle czegoś by potrzebował)? Czy może on chodzić na byle jakim zasilaczu itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj w stary komputer. Nowsze części są bardziej wydajne przez co stare się będą zbytnio nadużywać. Kolega miał tak, ulepszył 6 letniego kompa na 2x 2,0 Athlon, 4Gb Ram, Karta 512 nie pamietam jaka, dysk ok 160GB i nowa płyta. Oczywiście zasilacza nie zmienił. Po 2 miesiącach karta padła, stare cześci karta dzwiękowa i sieciowa nie nadały się do niczego. Karta dzwiękowa, wiadomo, dużo gier i muzyki a sieciowa ponieważ przez cały czas jest w działaniu gdyż działa ona na internecie radiowym. Nie wiem czego to była wina, być może zasilacza, być może starych części (chłodzenie?), ale żeby staruszka ulepszyć trzeba dużo kasy włożyć. A jak kupisz nowy to masz gwarancję. Nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dokupywać nowe części to rób to na bieżąco najwyżej co pół roku nie dawaj płyty głównej dedykowanej dla graczy z tego roku i pamięci z przed 4 lat bo po prostu technologia może się różnić a kompatybilność to już w ogóle, poza tym na takiej np. dla graczy słaba pamięć nie uciągnie zbyt wielu gier.

 

Już lepiej złożyć komputer, TYLKO BROŃ BOŻE NIE KUPUJ W MARKECIE, kup części z pewnego źródła, o wybranych parametrach, żeby nie było takiej sytuacji:

Klient: który komputer jest lepszy?

Obsługa:Ten ma dobrą grafikę, a ten procesor, wybierz se pan co wolisz

K:a nie można mocnego komputera z dobrą grafiką i procesorem?

O:No co pan tu nie era, mówiłem wybierz se pan co wolisz...

 

Zwykle jest tak w marketach komputer z dobrą grafiką, albo mocnym procesorem(to akurat przykłady)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMTracker: Oj się mylisz. Jak zainwestujesz ponad ok. 3k w komputer, to lepiej Cię wyjdzie niż z części składany na własną rękę. Każde zepsucie to: koszt nowej części + naprawa. Za każdym razem masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...