Skocz do zawartości

image_angle do pochyłości podłoża


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, z grą platformową :P

Chciałem zrobić, żeby sprite był pochylony do podłoża, czyli np. jeśli mam takie:

 

block_pochylony.png

 

To sprite jest tak pochylony, że realistycznie to wygląda :P Przypuśćmy, że sprite jest kwadratowy :)

Próbowałem kombinować i użyć image_angle, ale nic nie działa :(

 

 

Błagam, pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra składa się z regularnych bloków po prostu sprawdzaj, jaki bloczek jest pod graczem i odpowiednio go przekręcaj (gracza), jeśli zaś ma to być bardizej uniwersalne:

blockpochylony.png

 

Prowadzisz sobie dwie (możesz więcej) linie w dół od gracza do bloczku pod nim (mają maksymalny dystans powiedzmy 210px) i kąt pomiędzy nimi jest szukanym kątem dla gracza.

 

Ed ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra składa się z regularnych bloków po prostu sprawdzaj, jaki bloczek jest pod graczem i odpowiednio go przekręcaj (gracza),

 

Właśnie o to mi chodzi, tylko nie mogę sobie z tym poradzić :<

Pewno coś z lenghdirami, czy jak to się nazywa :(

 

Ale nie wiem jak to dokładnie zrobić, dlatego pytam tu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz sprawdzać, za pomocą funkcji place_free. Sprawdzasz miejsce idealnie pod graczem, potem też pod graczem

ale o jeden pixel w prawo lub lewo i o dwa w dół, można to zrobić na podobnej zasadzie jak wchodzenie i zjeżdżanie z górki. Ale wtedy ilość kątów w stosunku do podłoża będzie ograniczona, np. do 12.

 

2. Możesz sprawdzać lengthdirami, tzw. punkty podparcia. Czyli np. jak dotyka podłoża z prawej strony a z

lewej nie, to znaczy, że musi się przechylić i dodajesz kąt do momentu, aż w dwóch miejscach będzie "podparcie",

wtedy praktycznie zawsze dostosowuje się do nierówności, prostszy i chyba lepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...