Skocz do zawartości

Znów zadanie dodatkowe


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Marek przejechał ustaloną trasę w 3 godziny, a Paweł tą samą trasę przejechał w 2 godziny. Jak długo jechał tą drogą Janek, jeżeli jego prędkość jest równa średniej arytmetycznej prędkości Marka i Pawła?

 

Kto to rozwiąże ten master ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna i nie trzeba wstawiac zadnych przykladowych wartosci

 

predkosc opisujemy w tym przypadku wzorem s/t

 

dla marka v = s/3

 

dla pawla v = s/2

 

 

 

 

janka predkosc to srednia arytmetyczna

 

(s/3 + s/2) / 2 = 

 

= (5s/6) / 2 = 

 

= 5s/12 =

 

= s/2.4

 

 

 

 

w mianowniku mamy czas t ktory wynosi 2.4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.v = global.s/3 = 1/3*global.s

P.v = global.s/2 = 1/2*global.s

J.v = (M.v+P.v)/2 = (1/3+1/2)*global.s/2 = 5/12*global.s

J.v = 5/12*global.s

J.t = global.s/(5/12*global.s) = global.s*12/5*global.s = global.s*2,4*global.s = 2,4

 

Przy czym ostatni nawias - to ulamek.

 

E: no nie, waxx znowu szybszy, lol. Ale i tak jestem master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalizowanie logiki filozoficznej przez logikę matematyczną polega na tworzeniu systemów algebraicznych, dzięki którym można zamiast słownych określeń stosować symbole zdań oraz dokonywać obliczeń symbolicznych.

Czyz to nie sa wzory?

Jest tez dzial logiki matematycznej 'Logika algebraiczna' - juz mi nie wmowisz, ze wzory nie sa zwiazane z logika =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, to, że nie uzna to już wiem :P

Ale "logika w matmie" i "logiczne myślenie" to dalej "logika", więc nie może nie mieć nic wspólnego ze sobą.

 

#muczeek

Ja nie mówię, że wzory są bezmyślne, mówię, że często tzw. kujony korzystają z nich bezmyślnie,

A ja sam prywanie nie lubię z nich korzystać, bo wtedy tzw. zadania stają się nudne. <-- czy cuś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz... nie kazdy (a tak naprawde malo kto) przepada za matma.

A juz gdy ktos chowa sie w kacie, bo boi sie niewymiernosci w mianowniku, gdy ktos placze nad 5+ z matmy ('Buuu... jestem gupi, nic nie umiem...') to juz dewiacja kompletna.

Warto jednak polubic wzory juz teraz, bo pozniej to nie bedzie juz transakcja wiazana :P

Poza tym czesto sie przydaja w zyciu (...teraz nie wymienie kiedy :D).

 

PS: nie za duzo tych 'juz'?

 

E: jak pokazalem, co robie na kolku matematycznym klasie (wzor skroconego mnozenia lol) to klasa sie na mnie tepo spojrzala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wzory trzeba to już użyję :D

Ale nie pcham wzorów na siłe, jak to niektórzy robią.

A wilomiany to pewnie łatwe bdą :D

Się poczkea, się zobaczy.

#edit

muczeeek.

Kto powiedział, że ja nie lubięmatmy, wręcz przeciwnie. Uwielbiam

Ale matme spontaniczną, a nie nudną matmę popartą sztywnymi wzorami.

 

#edit2

Chociaż mi wzory to bardziej się z fizyką kojarzą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden spam :D, Fajnie się piszę. Ogólnie jak dotąd ze sprawdzianami nigdy nie miałem problemu. :P Bardziej z nastawieniem do przedmiotu, oraz odrabianiem prac domowych :D

Pisaliśmy 4 sprawdziany w semestrze. Oceny: 6, 6, 5, 4. Oceny za brak pracy 6x1 + 3x1 za niepisanie w zeszycie. itd. itp. i na koniec 3 wyszła na koniec roku :D

 

Reasumując:

Lubię matmę.

Umiem matmę.

Jeżeli matma nie jest interesującja: nie lubię matmy, lecz dalej ją umiem.

 

A wzorów nawet nie znając zawsze jakoś se przypominam, bądź kojarzę.

 

+Nigdy nie uczyłem się do sprawdzianu z matmy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gimnazjum mata polega na paru regulkach i umiejetnosci zastosowaniu ich w tych samych szablonowych zadaniach, skonczylem gim z 6 z maty

 

funkcja liniowa>trojkaty>bryly>funkcja liniowa>trojkaty>bryly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nei przesadzajmy ze podstawowka

nie powiedizalem ze gimnazjalisci sa tepi ale ze podstawa programowa jest uboga i kazdy retard moze dostac 5

to samo z fizyka tam to wgl zart. caly rok 20 wzorow na krzyz a na egzaminie i tak masz je podane plus zadanie typu wstaw ew przekstalc raz i finito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lepiej, bo MUSZE miec srednia 5.0 na stypendium (ktore nawiasem mowiac uszami mi juz wylazi).

Gratuluje ocen z prac domowych. Tez jestem leniwy, ale czlowieku... Kiedys trzeba odessac sie od kanapy...

Co do wzorow: probowalem zapamietac wzor na transformowanie liczb z rozkladu jednostajnego na wzor z rozkladu normalnego, szlo mi niesporo. Pomysl, co bedzie w liceum, spojrz, co waxx pisze. Nie wyprowadzisz cudownie zadnych wzorow. Mowie ci, lepiej teraz je polubic, niz potem placic podkrazonymi oczami.

 

Ja do zadnych sprawdzianow sie nie ucze (jeno co przeczytam lekture :D).

 

E: lol, jak ja szybko pisze... to do postu z 22:34 (moze u was inna godzina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#muczeek

To nie chodzi o "kanapę" :D, mam miliony innych rzeczy do roboty :D ale chodzi o to, jakie jest moje nastawienie do przedmiotu. Tak w ogóle to ja nieświadomie prowadziłem taką grę z nauczycielem.

Chciałem mu udowodnić, że nie ucząc się, nie odrabiając pracy domowej nie robiąc nic, można wszystko umieć :D

I udało mi się, ale z dobrą oceną nie wyszedłem :P

Wzorów nie lbuąc nie muszę ich wcale nie znać. Wzory praktycznie znam, ale z niech czasem wolę nie korzystać :D

 

#waxx

Nie wiem jak ty, ale ja to miałem w podstawówce, w ogóle mamy baardzo wyskoki poziom z matematyki.

A fizyka..

To w ogóle ..

Mamy nauczyciela takiego, że fizyka może się stać prawdziwym koszmarem. (dla połowy uczniów. :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...