Skocz do zawartości

Zablokowane SkyWay MD-1C


Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się dogłębniej muzyką i mam zamiar kupić sobie gitarę. Moje środki pieniężne nie są za wysokie (250zł). Tak więc potrzebuje gitary dla początkujących, która posłuży mi przynajmniej 2 lata. Na oku mam gitarę SkyWay MD-1C. Gitarka wygląda fajnie, filmik demonstracyjny jest ciekawy, przystępna cena, ale jedno mnie martwi; czytając na internecie dowiedziałem się dużo negatywnych opinii o firmie SkyWay. No, większość tych opinii dotyczyła elektryków, a to jest akustyk. Dlatego zwracam się do was z prośbą: Polecacie mi tą gitarę czy jakąś inną? Jeśli posiadacie SkyWay MD-1C to podzielcie się opinią na jej temat.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to kupisz sobie guitar hero <_<

Jak chcesz dobrą gitarę, to uzbieraj więcej, poza tym jaka to ma być gitara, klasyk, akustyk, hybryda?

W dodatku wygląd to najmniejsza część gitary.

Jak ja bym kupował to kupiłbym:

Klasyczna:

http://allegro.pl/item1021018914_wspaniala...30_gratisy.html

lub

http://allegro.pl/item1014334720_zestaw_gi..._ga3njp_am.html

Akustyczna:

http://allegro.pl/item1016605903_gitara_ak...ck_bratpol.html

Tylko wcięcia do solówek nie mają.

 

Tańszych nie będę dawał bo będziesz żałował tylko jak kupisz tańszą(wygięty gryf po miesiącu, drewno się rozwarstwia, lakier się łuszczy, klucze nie trzymają itd.)

Chociaż na twoim miejscu kupiłbym elektryczną(ok 500-600zł za taką lepsiejszą), możesz dowolnie modyfikować dźwięk, nie potrzebujesz studia aby nagrywać melodię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się ogólnie bał brać gitar firm których nazwy brzmią chińsko aż do bólu. Już jakiś Stagg by był lepszy, chociaż to też nie jest za dobra firma. Jakbyś dołożył ze 100zł to mógłbyś sobie już kupić jakiegoś lepszego akustyka od Ibaneza, Washburna czy Corta.

 

@GMTraker: ta gitara którą podał to akustyk, więc pewno akustyki go interesują. Nawet akustyki są o tyle dobre, że raczej jak ktoś w tym wieku zaczyna grać, to raczej będzie się kierował w kierunku pogrywania do ogniska bądź rocka, więc klasyk to tutaj nijak pasuje (jak ja nienawidzę gdy ktoś kostką trąca akordy na klasyku, szczególnie na klasyku niskiej jakości...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio zainteresowałem się dogłębniej muzyką i mam zamiar kupić sobie gitarę. Moje środki pieniężne nie są za wysokie (250zł). Tak więc potrzebuje gitary dla początkujących, która posłuży mi przynajmniej 2 lata. Na oku mam gitarę SkyWay MD-1C. Gitarka wygląda fajnie, filmik demonstracyjny jest ciekawy, przystępna cena, ale jedno mnie martwi; czytając na internecie dowiedziałem się dużo negatywnych opinii o firmie SkyWay. No, większość tych opinii dotyczyła elektryków, a to jest akustyk. Dlatego zwracam się do was z prośbą: Polecacie mi tą gitarę czy jakąś inną? Jeśli posiadacie SkyWay MD-1C to podzielcie się opinią na jej temat.

Pozdrawiam ;)

ani skyway (chińskie gówno) ani Sounder(też go miałem), nie wybieraj żadnej z tych!

a ja, jak bym kupował, to na pewno nie kupował bym przez internet... Żeby kupić DOBRZE gitarę, trzeba wybrać się osobiście do muzycznego, dopasować ją do siebie, obić i sprawdzić czy nie brzęczy (nie mówię już o sprawdzeniu progów czy są dobrze nabite, i czy menzura dobrze łapie...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do nauki kupiłem na allegro używaną gitarę za 185 zł i nie mam z nią żadnych problemów O.o Gitara to T.Burton który robi gitary klasyczne i akustyczne i nie wiem czy to nie jego jedyny elektryk ;P Oczywiście wiadomo że grając na B.C richu kolegi grało mi się wygodniej i dźwięk był lepszy ale jak na 180 zł to gitara w sam raz. Poszukaj na allegro a coś znajdziesz :) A jak potrzebujesz do nauki to nie potrzebujesz drogiej gitary i nie słuchaj cieci którzy od razu ci chcą wciskać ibanezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do nauki kupiłem na allegro używaną gitarę za 185 zł i nie mam z nią żadnych problemów O.o Gitara to T.Burton który robi gitary klasyczne i akustyczne i nie wiem czy to nie jego jedyny elektryk ;P Oczywiście wiadomo że grając na B.C richu kolegi grało mi się wygodniej i dźwięk był lepszy ale jak na 180 zł to gitara w sam raz. Poszukaj na allegro a coś znajdziesz :) A jak potrzebujesz do nauki to nie potrzebujesz drogiej gitary i nie słuchaj cieci którzy od razu ci chcą wciskać ibanezy

głupio radzisz, po co ma się męczyć i perfekcjonować w wyobraźni coś czego się nie da? Lepiej kupić normalną gitarę w muzycznym i nie mieć potem problemów ani tracić nerwów niż nie ruszać dupska i żałować. Więc bardzo bym Cię prosił, nie radź mu byle czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzenie komuś kupowanie w sklepie muzycznym też nie jest najlepsze :)

sugerujesz, że najlepiej zrobić gitarę samemu? kupowanie w ciemno to najgorsza rzecz jaką można zrobić i tylko żółtodzioby doradzają w ten sposób (bez obrazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mówi o kupowaniu w ciemno? do sklepu się idzie zobaczyć, wziąść do rak, podłączyć do jakiegoś pieca i przetestować a potem odłożyć na miejsce i jeżeli wybrało się właśnie tą... poszukać jej na allegro bądź na ebayu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto mówi o kupowaniu w ciemno? do sklepu się idzie zobaczyć, wziąść do rak, podłączyć do jakiegoś pieca i przetestować a potem odłożyć na miejsce i jeżeli wybrało się właśnie tą... poszukać jej na allegro bądź na ebayu ?

bo każda gitara jest indywidualna... nie ma dwóch takich samych ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie gitary danego typu mają taki sam kształt więc nie wiem w czym problem z dopasowaniem

niestety, muszę Cię zawieść... dłuższe, grubsze, chudsze gryfy, pudła itd... Jeżeli chcesz gitarę na ognisko harcerskie, to proszę Cię bardzo, kupuj przez neta, ale przez neta nie sprawdzisz, czy gitara stroi, czy klucze nie są za luźne, czy progi są dobrze nabite, czy pudło nie jest pęknięte, czy da się menzurę ustawić/czy jest dobrze ustawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...