Skocz do zawartości

Gitara basowa


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Na spryciarzach był taki filmik: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic...a-gitare-basowa

Czy to w ogóle będzie działać? Jeśli tak to jakim prawem :S? Mam wtyczke od głośniczka do wejścia od mikrofonu podłączyć i jakoś będą drgania szły czy co?

 

z góry thx

 

 

edit:

albo w ogole to jak znacie jak zrobić gitarę klasyczną czy tam akustyczną to zapodajcie filma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mikrofon jest raczej po to aby zwiększyć dużo głośność dźwięku jaki wydają sznurki, naciągnij sznurek i go poszarp to zobaczysz że dźwięk jest tylko słaby, a jak mocno naciągniesz taki sznurek i zwiększysz głośność to voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to się pobawię, a dacie jakieś wskazówki? i takie zasadnicze pytanie - analogicznie: im grubszy sznurek, tym grubszy dźwięk (niższy) ?

 

e: można to zrobić na nitce :D? że np jedna nitka, dwie skręcone, trzy skręcone, itd

 

 

ten mikrofon jest raczej po to aby zwiększyć dużo głośność dźwięku

 

O to właśnie chodzi, że on tam nie wkłada mikrofonu, tylko głośnik od słuchawki :S

zrobiłem tak jak on stukam dmucham w ten głośniczek i nic, czyli trza z mikrofone zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gitara akustyczna/klasyczna musi mieć odpowiednie wymiary, kształt pudła, jeżeli będzie inna niż wymagana chociaż o te 2mm to dźwięk nie będzie się rozchodził tak jak trzeba i będzie strasznie cichy albo przytłumiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gitara akustyczna/klasyczna musi mieć odpowiednie wymiary, kształt pudła, jeżeli będzie inna niż wymagana chociaż o te 2mm to dźwięk nie będzie się rozchodził tak jak trzeba i będzie strasznie cichy albo przytłumiony

a miecze samurajskie tną 10x10 cm stal... brednie opowiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, zrobię małe uszczegółowienie

jeżeli zrobimy z kartonowego pudełka "gitarę", nie będzie takich rozmiarów jak ma być, to będzie wtedy tylko instrumentem.

gitara to instrument, wykonany i nastrojony precyzyjnie, z progami w odpowiedniej odległości od siebie i mostka, odpowiednich rozmiarów i kształtów, wydający dźwięki zgadzające się ze skalą itd.

więc nie da się zrobić gitary z byle jakiego pudełka, oczywiście będzie to nadal instrument szarpany jednak nie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To widać źle oglądałem, ale wkładanie głośnika jako odbiornika jest przecież bez sensu O.o
Co jak co, ale w wieku 17 lat powinieneś chyba takie rzeczy wiedzieć. Czyżby w szkole nie uczyli już fizyki? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila, zrobię małe uszczegółowienie

jeżeli zrobimy z kartonowego pudełka "gitarę", nie będzie takich rozmiarów jak ma być, to będzie wtedy tylko instrumentem.

gitara to instrument, wykonany i nastrojony precyzyjnie, z progami w odpowiedniej odległości od siebie i mostka, odpowiednich rozmiarów i kształtów, wydający dźwięki zgadzające się ze skalą itd.

więc nie da się zrobić gitary z byle jakiego pudełka, oczywiście będzie to nadal instrument szarpany jednak nie gitara

racja, ale gitara może mieć różne rozmiary i normalnie będzie stroić, dlatego każda gitara ma swój jedyny niepowtarzalny dźwięk. Można robić atrapy jak na filmiku, które będą odbiegać od standardów ale nie nazwiesz tego gitarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranmus

Akurat o tym że słuchawki mogą coś odbierać to wiedziałem ale i tak używanie ich jako odbiornika zamiast mikrofonu wydało mi się bez sensu, a na fizyce nikt mnie takich rzeczy nie uczył :C

i nikt cię nie będzie uczył, bo słuchawki nie odbierają...

w pewnym sensie przetwarzają uderzenia i wibracje na impuls elektryczny, dzieje się to gdyż membrana drga w cewce i wytwarza impuls elektromagnetyczny, który cewka zamienia na impuls elektryczny, podobnie jest z przetwornikami piezoelektrycznymi, atomy szkła ocierając o siebie wytwarzają impuls elektryczny, aby to zmienić na dźwięk ja użyłem efektu gitarowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją zrobiłem tak:

podpiąłem przetwornik piezoelektryczny do efektu gitarowego zrobionego własnoręcznie, a potem do głośników.

Jakiego efektu? Fuzza zwykłego? :> Aaaa nie zabrakło Ci tam czasem wzmacniacza?

 

No i przetwornika piezoelektrycznego raczej w domu nie wykonasz... zwykły może i owszem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale:

1. napisałeś o głośniku i efekcie... JE wpakowałeś do gitary?

2. "piecyk"=wzmacniacz(head)/wzmacniacz+głośniki(combo)

 

EDIT: a nazwa piecyk to się chyba wzięła od tego, że przednia zasłonięta część wzmacniacza (materiałem lub metalową siatką) nazywa się grill, nie? :P Taki OT, na szybko sobie rozkminiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tak wynikało z twoich wypowiedzi:

podpiąłem przetwornik piezoelektryczny do efektu gitarowego zrobionego własnoręcznie, a potem do głośników

zapytałem czy nie zapomniałeś o wzmacniaczu między efektem, a głośnikami i otrzymałem odpowiedź:

nie, nie zabrakło mi wzmacniacza

wzmacniacza się do gitary nie pakuje

co zabrzmiało tak jakbyś miał tam wpakować ten cholerny efekt i głośnik...

 

OK OK, rozumiem o co Ci chodzi, z tym że sam zagmatwałeś ^^

 

 

EDIT: Nie przyszedłem tu na forum żeby się wykłócać. Więc więcej nie będę się czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...