Skocz do zawartości

Uparta zapora


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zaporą systemu windows na moim drugim komputerze, a mianowicie gdy zapora jest włączona to na swoim pierwszym komputerze (laptop) nie mogę nawet spingować drugiego komputera, ba! on sam siebie nie może spingować :o Oczywiście po wyłączeniu zapory problem znika. W zaporze można dodawać wyjątki, które już nie są blokowane, ale jak to ustawić żeby tolerowało mojego lapsa?

 

 

edit:

 

aha i jeszcze jedno: jak ustawić hasło do plików udostępnionych? że np wchodzę na \\192.168.1.100\ to muszę podać hasło i ew nick to wtedy mogę wejść do tych udostępnionych plikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zaporą systemu windows na moim drugim komputerze, a mianowicie gdy zapora jest włączona to na swoim pierwszym komputerze (laptop) nie mogę nawet spingować drugiego komputera, ba! on sam siebie nie może spingować :o Oczywiście po wyłączeniu zapory problem znika. W zaporze można dodawać wyjątki, które już nie są blokowane, ale jak to ustawić żeby tolerowało mojego lapsa?

 

 

edit:

 

aha i jeszcze jedno: jak ustawić hasło do plików udostępnionych? że np wchodzę na \\192.168.1.100\ to muszę podać hasło i ew nick to wtedy mogę wejść do tych udostępnionych plikow

nie mogłeś napisać w poprzednim temacie?

 

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=453

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do: https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=453

 

Valhalla to valhalla będę sobie pisał co mi się podoba.

I nie wiem czy ktoś na to już wcześniej wpadł, ale fajnie by było gdyby powstał nowy dział

właśnie "Pomoc techniczna" gdzie każdy by takie coś pisał, bo sorry ale ja nie będę pisał

moich kłopotów z kompem w temacie liczącym prawie 400 odpowiedzi, zasyfiałym, pełnym

cudzych problemów, odpowiedzi i głupich komentarzy gdzie nikt nie skupi się na moim

problemie (wiem, brzmi egoistycznie).

___________________________________________________________________

 

Z pingiem sobie poradziłem, ale nie z udostępnianiem - w ogóle nawet się nie da folderu udostępnić, ta jest funkcja zablokowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Aktualnie nie jestem na windowsie, ale poszukaj opcji zezwolenia pakietów icmp, wtedy będzie można pingować komputery.

2) Hasła ustawiać nie musisz, wystarczy że zalogujesz się danymi konta, pod którym te pliki zostały udostępnione. Do tego przy ustawianiu udostępniania możesz przecież gdzieś tam ustawić hasło. Mało tego, jeżli w komputerze udostępniającym pliki ustawisz hasło kontu administrator, to spod niego możesz wejść na każdą partycję komputera poprzez poniższe odwołania:

\\ip_komputera\C$

\\ip_komputera\D$

itd.

Domyślnie większość windowsów ma włączone udostępnianie wszystkich partycji dla konta administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...