Skocz do zawartości

przeciążenie


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie takiej histori, grałem sobie w alien vs predator marinem, doszedłem chyba do jednej z ostatnich misji, mam predatora w końcu na celowniku chce strzelić a tu zawiesił się komputer. Twardy zawias a na ekranie niebieskie literki, różowe prostokąty itp. normalka. No ale po zresetowaniu w dosie to samo dziwne znaczki w dziwnych miejscach i na pierwszy rzut oka widać że przesrane, komputer sie nie chce wlaczyć wszystko kolorowe jak na grzybach, potem paleta kolorow w windowsie z 256, i zawias, reset, kolorki, zawias, reset kolorki zawias no to chwile odczekałem włączyłem i wszystko działa, tylko znowy wyskakuję te oczojebne kolory jak włączam jakąkolwiek gre. Potrafi ktoś wyjasnić co to za syf? :/ Karta graficzna sie nie spaliła bo sprawdziłem.

edit.

No to ciekawie, paint tez nie dziala ani nic co zwiazane z grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Poxipol: Co mają pamieci ram do grafiki? Jak one sa uwalone to od razu leci blue screen, żeby nie destabilizowac dzialania programow czy uszkodzić danych.

 

Pieter: Zasilacz sie nie pali, bo bardziej wrazliwe na wahania napiecia sa proc/plyta/ramy i w takim przypadku od razu by blue screen lecial. Karta graficzna zawsze jest zasilana poprzez slot agp/pci-express, a dodatkowe zasilanie nie jest wymagane do poprawnego dzialania w podstawowych trybach graficznych, wiec po wgraniu odpowiednich sterownikow i proby wymuszenia wyzszych rozdzielczosci / akceleracji 3d - system by poinformowal o braku dodatkowego zasilania. Spadki napiecia na slocie ze wzgledu na wieksza wrazliwosc ww. elementow tez mozna wykluczyc.

 

Propaganja: Karta graficzna sie nie spalila, ale zostala przegrzana i śmieci ekran artefaktami. Sprawdz chlodzenie i jezeli masz jeszcze gwarancje to koniecznie wyslij ja na naprawe. Windows wskakuje w podstawowy tryb graficzny, poniewaz nie jest w stanie poprawnie komunikowac się z kartą graficzną poprzez sterownik. Obawiam sie, ze juz po karcie graficznej. Sprawdz czy masz na plycie glownej integre, jesli tak, to przelacz sie na nia tymczasowo i sprawdz stabilnosc komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać iż na stronie niebezpiecznik.pl pisało na temat tego, że najnowsze sterowniki do nvidia były bardzo, ale to BARDZO ZŁE. Użytkownicy zagraniczni się skarżyli, że coś jest z ich kartą nie tak, że się spaliła czy coś, ehh jakbym miał linka to bym dał. Poszukam na niebezpiecznik.pl bo to tam było. A i jeszcze jedno te najnowsze sterowniki zostały na zawsze usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
chciałem dodać iż na stronie niebezpiecznik.pl pisało na temat tego, że najnowsze sterowniki do nvidia były bardzo, ale to BARDZO ZŁE. Użytkownicy zagraniczni się skarżyli, że coś jest z ich kartą nie tak, że się spaliła czy coś, ehh jakbym miał linka to bym dał. Poszukam na niebezpiecznik.pl bo to tam było. A i jeszcze jedno te najnowsze sterowniki zostały na zawsze usunięte.
Ano, z tego co kojarzę, to błąd w tych sterownikach objawia się tym, że wiatraczek na karcie graficznej jest nieprawidłowo obsługiwany i może osiągać za niskie obroty, co w konsekwencji może właśnie przegrzać kartę graficzną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowałem nowe wczoraj wieczorem i osiągnałem tyle że nie mam artefaktów w dosie/biosie i mi si ekomp nie wiesza przy oglądaniu stron/obsłudze programów graficznych. Na dobrą sprawe wiesza sie teraz tylko przyt grach. Ciągle licze że uda sie coś wykombinować bo karty na gwarancji nie mam a jakoś specjalnie nie karne sie żeby nową kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas grania odczytaj temperatury, np. Rivatunerem i sprawdź czy się mocno grzeje.

Jak chcesz iść na łatwiznę , to rozkręć obudowę i obok grafiki postaw wielki babciny wiatrak ;p oraz odkręć trochę kartę (Zmniejsz taktowanie)

No i jak masz starą tą kartę, możesz odkręcić chłodzenie , ładnie wyczyścić , oraz nałożyć nową pastę termo przewodzącą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...