Skocz do zawartości

Patrzenie na świat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy umiałby mi ktoś podać podstawową konfigurację d3d, tj. bez oświetlenia jakiegoś dodatkowego - wszędzie ma być światło, bo mnie to wkurza, że kombinuję na różne sposoby i wciąż tekstury są czarne - brak oświetlenia, patrzenie na świat ma być 500z, od góry tak jakby w gta 1, no i reszta to nie wiem właśnie, jakieś set_culling, set_ligting itp nie czaję tego. Nie piszcie że mam przeczytać jakiś artykuł, bo się z gołych definicji niczego nie nauczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy umiałby mi ktoś podać podstawową konfigurację d3d, tj. bez oświetlenia jakiegoś dodatkowego - wszędzie ma być światło, bo mnie to wkurza, że kombinuję na różne sposoby i wciąż tekstury są czarne - brak oświetlenia, patrzenie na świat ma być 500z, od góry tak jakby w gta 1, no i reszta to nie wiem właśnie, jakieś set_culling, set_ligting itp nie czaję tego. Nie piszcie że mam przeczytać jakiś artykuł, bo się z gołych definicji niczego nie nauczę

włączasz d3d komendą d3d_start, ustawiasz projekcję (d3d_set_projection bodajże), przed rysowaniem każdego modelu dajesz draw_set_color(c_white) i voila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a d3d_set_projection(xfrom,yfrom,zfrom,xto,yto,zto,xup,yup,zup);

 

do czego są parametry xup,yup,zup?

 

 

 

edit:

 

GML (Create)
d3d_start();

d3d_set_projection(300,300,200,300,300,0,1,1,1);

d3d_set_perspective(1);

GML (Draw)
draw_set_color(c_white);

d3d_draw_block(200,200,0,400,400,100,background_get_texture(bg),1,1);

 

 

Niby jest dobrze, ale jak zmienię projekcję na zupełnie inne miejsce to i tak widok jest wciąż ten sam - na środu ekraniu (prawie) narysowana tekstura

 

Pomyłka

 

Jednak nie pomyłka - mogę sobie nawet to d3d_set_projection(..) usunąc a i tak jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...