Skocz do zawartości

Zablokowane Gupie zadanie


Arcalian

Rekomendowane odpowiedzi

1. W sklpie miensnym "Krasnalek" ceny sa ustalone tak,że na oddzieleniu schabu od kosści właściciel nic nie zarabia i nic nie traci. Ile przeciętnie ważą kości, a ile mięso w 1 kg schabu z kością?

 

2. Pewine chłopak zapytany o swój wiek odparł:

- Dwadzieścia latek temu moja babcia była dwa razy starsza od mojej mamy. Dziś moja babcia ma dwa razy tyle lat ile miała moja mama w dni, gdy ja się urodziłem.

Ile lat ma ten chłopak?

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu

 

2)

x- wiek mamy

y- wiek babci

 

x-20 - wiek mamy 20 lat temu

y-20 wiek babci 20 lat temu

 

y-20=2(x-20)

y=2x-20

 

Obecnie babcia ma dwa razy tyle lat ile miała moja mama w dni, gdy ja się urodziłem:

 

y=2(x-20+z) gdzie z to okres czasu jaki upłynął od tych 20 lat temu- po tym okresie urodził się chłopiec:

 

 

2x-20=2x-40+2z

20=2z

z=10

 

Więc po 10 latach urodziła mama syna ( oczywiście licząc od tych 20 lat temu) , czyli

 

20 lat temu nie było chłopca, dopiero po 10 latach mama urodziła chłopca( czyli urodziła go 10 lat temu) , więc obecnie chłopiec ma 10 lat

 

Chyba tak ,pomóżcie!

 

E: Ludzie jutro to zadanie mam mieć zrobione!!! HELP

 

Umie ktoś to zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama książka już koniec zadania dzisiaj było ostanie tam tylko było pół :/ Nikt nie wiedział...

Za zrobienie było 6 ,ale przynajmniej mam pół...

 

EDIT : Nawet nie wiem czy to ktoś z mojej szkoły nie wrzuciłem z klasy B ,bo maja tego samego nauczyciela!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale postu Safariego, gdzie jest link z rozwiązaniem zadania, to już udajesz, że nie zauważyłeś, no nie? Śmieszna sprawa zresztą, że identyczny post, tyle że bez rozwiązania tego 2 zadania znalazłem na 2 innych forach, tak jakbyś nas celowo testował. Piszę identyczny, bo nie wierzę, że dwie różne osoby w różnym zupełnie czasie popełniłyby tą samą literówkę i napisałyby tak samo składniowo oraz stylistycznie posta.

 

Fun fact: post Safariego gdzie jest link do rozwiązania zadania SAM ZARAPORTOWAŁEŚ jako nic nie wnoszący do tematu mimo, że to jedyny post cokolwiek tu rozwiązujący i cokolwiek wnoszący do tematu. Cóż, pewnie ktokolwiek inny z moderacji by Cię właśnie zbanował za trollowanie, czy jak to jest popularne słowo na forum, za "prowokację"* , ale ja się ograniczę do zamknięcia tego tematu.

 

*w cudzysłowiu, bo to słowo to półśrodek cokolwiek określający, zero konkretu; po szczegóły odsyłam do wikipedii/słownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...